Партія Путіна провалилася на місцевих виборах в Росії

Глава вищої ради "Єдиної Росії" Борис Гризлов заявив, що програші в деяких районах провладній партії "навіть потрібні".

У 76 регіонах Росії пройшли вибори різного рівня. У восьми регіонах, де проходили вибори до законодавчих зборів, представники провладної партії "Єдина Росія" лідирують, але в більшості випадків результат не дотягує до 50%.

Хоча в самій партії вважають вибори успішними, незалежні експерти говорять про провал ЄР. Найбільш неприємним сюрпризом для "Єдиної Росії" стала нищівна поразка на виборах мера Іркутська: висуванця-"єдинороса" більш ніж удвічі випередив кандидат від КПРФ Віктор Кондрашов.

У "Єдиній Росії" вже визнали поразку свого кандидата. Голова вищої ради партії Борис Гризлов заявив, що програші в деяких районах і на рівні невеликих міст партії "навіть потрібні". "Ми з'ясовуємо причини, чому так сталося, тому це на руку партії влади", - резюмував спікер.

Іркутськ не єдине місто, де ЄР зазнала поразки. Вже відомо, що в невеликому містечку Кедровий Томської області лікар-хірург місцевої лікарні Леонід Зварич набрав 52,9% голосів, кандидат від "Єдиної Росії" Євген Лібрехт - 33,9%. Не змогли "єдинороси" обійняти мерські крісла і в чотирьох містах Середнього Уралу.

У всіх восьми регіонах, де обирали регіональних парламентів, ЄР лідирує: у Хабаровському краї партія отримала, за попередніми даними, 48,41% (на другому місці комуністи - 18,77%, на третьому "Справедлива Росія" - 14,81% і на четвертому ЛДПР - 13,96%).

Найкращий результат у провладної партії влади в Ямало-Ненецькому окрузі. Щоправда, тут оброблено близько 13% голосів. За цими даними, ЄР набрала 72,11%. На другому місці ЛДПР - 11,43%. Комуністи (6,91%) і "есери" (6,25%) поки що не долають 7% бар'єр.

Утім, у всіх інших регіонах "єдинороси", хоча випередили своїх суперників, не набрали і 50% голосів.

У "Єдиної Росії" вже заявили, що попередніми результатами залишилися задоволені. За словами Гризлова, якщо порівнювати результати, то в різних суб'єктів та містах ЄР отримала підтримку в півтора-два рази більше, ніж на минулих регіональних виборах.

Дійсно, якщо порівнювати результати партії в більшості з цих регіонів з тими, які партія отримувала тут у 2004, 2005 і 2006 роках, то ЄР скрізь суттєво покращила результати.

У той же час за ці роки політична система істотно змінилася, і сама "Єдина Росія" стала вважати пристойним результат не менш ніж у 50%. Незалежні експерти називають результати ЄР провалом.

"Якщо враховувати ту істеричну кампанію, яку провела "Єдина Росія", то на цьому тлі плачевні результати - це практично всюди менше 50%", - заявив керівник регіональних програм "Фонду розвитку інформаційної політики" Олександр Кінєв.

За його словами, вибори показали, що зараз відбувається зміна суспільних настроїв.

"Суспільство виходить з анабіозу. Зачистив політичне поле до мінімуму, влада отримала результат у чистому вигляді", - пояснив експерт. Він назвав приклад Іркутська показовим у цьому плані, і підкреслив, що "це не локальний випадок, це тенденція".

Читайте також:

Росія зайняла перше місце в Європі за кількістю мільярдерів

Росією прокотилися акції протесту: вимагають відставки Путіна

Соліст "Іванушек" став членом "Єдиної Росії"

"Мозковий центр" Мєдвєдєва закликав Росію вступити в НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: