Партія Саркозі перемогла

Партія "Союз за народний рух" (UMP), за підсумками голосування, одержала 314 місць в Національній асамблеї країни.

Право-консервативна партія "Союз за народний рух" (UMP), до якої належить президент Франції Ніколя Саркозі, за підсумками голосування, що відбулося в неділю, одержала 314 з 577 місць в Національній асамблеї країни.

Згідно офіційним результатам виборів, найближчому конкуренту "Союзу за народний рух", Соціалістичній партії, дісталося 185 місць в парламенті. Це на 36 депутатів більше, ніж у нинішній асамблеї. У свою чергу, представників UMP стало на 45 чоловік менше.

Як передає France Presse, союзникам UMP відійшли ще 22 місця, крайні праві одержали дев'ять мандатів, Комуністична партія - 15, "зелені" - чотири. Явка в другому турі виборів склала 59,99 відсотків, що практично аналогічно явці в першому турі, що відбувся 10 червня.

До нового французького парламенту пройшла рекордна кількість жінок - 106 проти нинішніх 76. Згідно прийнятому в 2000 році закону, політичні партії зобов'язані виставляти рівну кількість чоловіків і жінок на вибори, проте жодна з партій не притримувалась цього правила до кінця.

Тим часом, в Національну асамблею не зміг пройти колишній прем'єр-міністр Франції Ален Жюппе. У зв'язку з цим йому доведеться покинути пост міністра екології, другу по важливості посаду в уряді.

Жюппе одержав призначення від Саркозі, який фактично повернув його з політичного вигнання, яке було пов'язане з фінансовим скандалом. У 2004 році Ален Жюппе був засуджений на 14 місяців умовно без права займатися політикою протягом року. У жовтні 2006 року він повернувся до політичного життя і був вибраний мером міста Бордо.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: