ПАРЄ: Грузія виконала більше вимог, ніж Росія

В Парламентській Асамблеї Ради Європи пройде дискусія, на якій обговорюватимуться виконання Москвою і Тбілісі вимог жовтневої резолюції ПАРЄ.

В Парламентській Асамблеї Ради Європи в середу пройде широкомасштабна дискусія, на якій обговорюватимуться виконання Москвою і Тбілісі вимог жовтневої резолюції ПАРЄ під назвою "Наслідки війни між Грузією і Росією". В Асамблеї будуть представлена дві доповіді - про виконання своїх зобов'язань кожної з країн-учасниць конфлікту, а також про гуманітарні наслідки серпневих подій в Південній Осетії.

Після закінчення дискусії, якій планується присвятити велику частину денного засідання в середу, Асамблея планує ухвалити нову резолюцію і рекомендації Грузії і Росії з врегулюванню конфлікту. У проекті резолюції ПАРЄ, зокрема, говориться, що Грузія "виконала багато, але не всі вимоги жовтневої резолюції ПАРЄ", а "Росія до теперішнього часу не виконала більшість вимог, висунутих асамблеєю в жовтні, включаючи вимоги про статус двох регіонів, що відокремилися ".

Так, асамблея вітає "розслідування грузинською генеральною прокуратурою фактів порушень прав людини і гуманітарного права, здійснених обома конфліктуючими сторонами в ході війни", і висловлює заклопотаність у зв'язку з тим, що "положення грузинського закону про окуповані території можуть розходитися з принципами міжнародного закону про права людини, включаючи європейську конвенцію з цього питання".

ПАРЄ закликає Грузію утриматися від яких-небудь дій, які можуть спровокувати або підсилити напруженість уздовж кордонів Південної Осетії і Абхазії, і відзначає, що "ескалація напруженості і провокації уздовж адміністративних кордонів, що відокремили регіони Південної Осетії і Абхазії від Грузії, підривають стабільність і можуть привести до відновлення зіткнень, або початку бойових дій".

Читайте також:
Москва почала делімітацію кордонів з Абхазією і Південною Осетією
Вірменія та Південна Осетія залишилися без російського газу
Грузія відновила транзит газу до Південної Осетії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: