ПАРЄ обурена вироком болгарським медсестрам

Верховний суд Лівії затвердив смертний вирок п'ятьом болгарським медсестрам і палестинському лікареві. Рада Європи назвала вирок "скандальним".

Рене ван дер Лінден (Фото: dieneueepoche.com)
Рада Європи назвала "скандальним" смертний вирок п'яти болгарським медсестрам і палестинському лікарю, звинуваченим в умисному зараженні ВІЛ більше 400 лівійських дітей.

«Я жорстко засуджую цю очевидну відмову в правосудді, що походить від беззаконної судової процедури, супроводжуваної загрозою застосування тортур, щоб одержати визнання," - заявив глава Парламентської Асамблеї РЄ (ПАРЄ) Рене ван дер Лінден.

Він закликав міжнародне співтовариство об'єднати всі зусилля, щоб "скасувати цей скандальний вердикт і знищити цю огидну судову пародію".

„Останнім шансом для медсестер і лікаря одержати свободу залишається тепер рішення Вищої ради юстиції," - додав він.

Глава ПАРЄ одночасно підкреслив, що необхідно терміново вжити заходів і надати зараженим ВІЛ дітям всі необхідні медикаменти.

Смертний вирок лікарям
Ананова
Одна з болгарських медсестер. (Фото: focus.de)
Нагадаємо, сьогодні Верховний суд Лівії затвердив смертний вирок п'ятьом болгарським медсестрам і палестинському лікареві, яких звинувачують у зараженні понад 400 дітей ВІЛ-інфекцією.

У 2004 році Сніжана Дімітрова, Нася Ненова, Валівши Червеняшка, Валентина Сіропуло, Крістіана Валчева і Ашраф Джума Хаджудж були засуджені за звинуваченням в умисному зараженні ВІЛ 438 лівійських дітей під час експериментів у пошуку ліків проти СНІДу.

З 1998 року померли 56 заражених дітей. Засуджені медичні працівники, для яких ця апеляція була останньою, заперечували всі висунуті проти них звинувачення. Вони не були присутні на засіданні суду. Експерти, що виступали на стороні захисту, заявили, що діти заразилися через антисанітарні умови в лікарнях. 

Незадовго до оголошення рішення суду повідомлялося про нібито досягнуту угоду про фінансову компенсацію  постраждалим. Посилання були на організацію Cadaffi Foundation, яка виступала як посередник в цій справі. Справа почалася більше восьми років тому і обернулася міжнародним скандалом, викликавши дипломатичну кризу у відносинах Лівії і Євросоюзу, і, ударивши по спробах Тріполі налагодити відносини зі США. 

У січні син лівійського лідера Муамара Каддафі Саїф Іслам заявив, що Лівія не стане страчувати болгарських медсестер і палестинського лікаря. В інтерв'ю болгарській газеті, Іслам сказав, що незабаром буде знайдене рішення, яке задовольнить судову владу Лівії, Європейський Союз і родичів засуджених. 

Смертний вирок лікарям
Суд відхилив останню апеляцію. (Фото: focus.de)
"Суд із самого початку пішов у невірному напрямку, до справ підсудних багато разів вносилися зміни, було зроблено багато помилок," - сказав в січні Саїф Іслам.

Проте Верховний суд відхилив останню можливу апеляцію, подану адвокатами обвинувачених 17 лютого цього року. При цьому у них залишається шанс на помилування Вищою радою юстиції Лівії - останньої судової інстанції, де ще можуть змінити долю засуджених до смерті. 

У 1999 році п'ятеро болгарських медсестер і палестинського лікаря заарештували в Лівії за звинуваченням в умисному зараженні лівійських дітей ВІЧ. У 2004 році суд першої інстанції засудив підсудних до розстрілу. Засуджені подали апеляцію з вимогою перегляду справи. Медики стверджували, що невинні і що до них застосовувалися тортури для того, щоб добитися визнання.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: