Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ПАРЄ ухвалила резолюцію - права Росії поновлені в повному обсязі

Поправки України та Грузії відхилялися одна за одною.

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, відповідно до якою поновила повноваження Російської Федерації в повному обсязі. Тобто жодні санкції до РФ застосовані не будуть.

У ПАРЄ відбулися дебати. Поправки пропонували Україна, Грузія, Велика Британія, Латвії та інші країни - більшість із них були відхилені. За резолюцію без санкцій проти Росії віддали 116 голосів, 52 - проти, 15 - утрималися. Про це передає "Європейська правда".

У резолюції йдеться, що РФ порушила принципи Ради Європи, проте обмежилися лише п'ятьма вимогами:

– відпустити 24 українських моряків, захоплених поблизу Керченської протоки;

– невідкладно заплатити внески до бюджету Ради Європи;

– безумовно співпрацювати зі слідством щодо збиття авіалайнера MH17;

– докласти зусиль, щоби зупинити переслідування ЛГБТ у Росії, особливо в Чечні, та покарати тих, хто порушував права цих людей раніше;

– співпрацювати зі світовою спільнотою у розслідуванні вбивства Бориса Немцова.

Україна пропонувала розширити цей список новими порушенням в анексованому Криму та на окупованому Донбасі, але правки були відхилені.

На наступній сесії ПАРЄ можливе повторне оскарження повноважень російської делегації у разі, якщо  Венеціанська комісія підтвердить, що російські депутати обрані нелегально через голоси кримчан.

Заява членів делегацій Естонії, Грузії,Латвії,Литви, Польщі, Словаччини і України у Парламентській Асамблеї Ради Європи ...

Опубліковано Olena Sotnyk Середа, 26 червня 2019 р.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи вночі проти 25 червня підтримала резолюцію, яка змінює санкційний механізм. У цьому ж документі запрошують Росію повернутися до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. 118 делегатів проголосували за, 62 - проти, ще 10 утрималися. Перед цим ПАРЄ відхилила понад 200 поправок, які підготувала українська делегація задля блокування повернення російської делегації до цієї організації.

У ПАРЄ проголосували за зняття обмежень щодо делегації РФ, які були запроваджені у квітні 2014 року. Рішення про повернення до ПАРЄ дозволить Росії провести до асамблеї щонайменше чотирьох санкційних депутатів. Вони зможуть обійти обмеження, запроваджені проти них в ЄС через агресію Росії на сході України.

Міністерство закордонних справ України відкликало посла з Ради Європи для консультацій. За словами очільника МЗС, рішення про повернення Росії було формально ухвалене ще до президентських виборів в Україні, а тому в цьому не варто звинувачувати чинного президента Володимира Зеленського або колишнього – Петра Порошенка. Крім того, українська делегація припиняє свою участь у літній сесії. Виняток - заперечування повноважень російської делегації. Рішення про повноваження і подальшу участь буде ухвалювати парламент.

ВідеоРосія повертається в ПАРЄ: що далі - влог "Сніданку"

Українська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи припинила свою роботу у сесії після повернення до роботи російської делегації. Дізнавшись про це, ми одразу зв’язались із представником України при Раді Європи Дмитром Кулебою. Те, що Росія повертається у Парламентську асамблею Ради Європи, стало відомо вчора вночі - депутати з усієї Європи вперше за 20 років ніч не спали. Це рішення оскаржили, українська делегація заблокувала автоматичне призначення депутата російської Держдуми  віце-президентом організації, але глобально ситуацію це вже не змінить. Що далі - дивіться влог Єгора Гордєєва.    

Росія повертається в ПАРЄ: що далі - влог "Сніданку"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції