ПАРЄ засудила Росію за ігнорування рекомендацій щодо Грузії

ПАРЄ визнала, що Росія - країна із "хворою демократією", яка жодних рекомендацій не виконує, навіть не допускає представників ЄС до Осетії та Абхазії.

Парламентська асамблея Ради Європи засудила невиконання Росією рекомендацій Ради Європи щодо наслідків війни з Грузією.

Про це заявила депутат Верховної Ради від НУ-НС, член української делегації в ПАРЄ Ольга Герасим’юк, коментуючи результати розгляду цього питання на черговій сесії ПАРЄ.

Депутат зазначила, що у схваленій 29 вересня депутатами ПАРЄ доповіді "Війна між Грузією та Росією: ситуація через рік" висловлюється стурбованість тиском, що чиниться в Абхазії та Південній Осетії і може призвести до дестабілізації ситуації.

За її словами, асамблея засудила етнічні чистки грузин в Південній Осетії під час і після минулорічної війни.

Також Герасим’юк повідомила, що ПАРЄ висловила жаль з приводу відмови Росії, Абхазії і Південної Осетії допустити у ці регіони представників моніторингової місії Євросоюзу, а також з приводу блокування Росією в ООН та ОБСЄ питань стосовно продовження мандату місій спостерігачів цих організацій в Грузії.

За її словами, крім цього ПАРЄ висловила жаль з приводу того, що Росія так і не виконала попередні рекомендації Ради Європи щодо наслідків війни з Грузією.

Також депутат нагадала, що до цього за підписом 72 депутатів було внесено пропозицію позбавити Росію права голосу в організації за дії в Південній Осетії минулого року.

Таку ініціативу було висунуто через невиконання Росією попередніх резолюцій ПАРЄ з цього питання. Герасим’юк засудила непідтримку цієї пропозиції депутатами ПАРЄ, заявивши, що це означає кризу в самій Раді Європи.

Вона також розкритикувала доповідь швейцарського депутата Андреаса Гросса з цього питання, додавши, що його призначення доповідачем лобіювалося представниками російської делегації.

Нагадаємо, ПАРЄ вважає, що Росія свідомо не виконує рекомендації Ради Європи щодо наслідків війни з Грузією. Про це йдеться у схваленій 29 вересня депутатами ПАРЄ доповіді Війна між Грузією та Росією: ситуація через рік.

1 жовтня ПАРЄ підтвердила повноваження російської делегації. Асамблея підтримала проект доповіді швейцарського депутата Гросса 88-ма голосами “за” при 35 проти і 10 тих, що утрималися.

У документі звертається увага на той факт, що делегація Росії у ПАРЄ не має прямого впливу на дії російської влади. При цьому, Асамблея висловила переконання в необхідності створення діалогу між Росією, Грузією та Асамблеєю.

Депутати ПАРЄ висловили жаль з приводу того, що Росія не виконала практично жодної ключової вимоги Асамблеї, а також щодо того, що російські депутати – члени делегації в ПАРЄ - публічно заявляли про невиконання Росією вимог Асамблеї.

Цим же документом ПАРЄ фактично визнала Росію країною із “хворою демократією”. “Рада Європи – не стільки Дім демократії”, скільки своєрідний європейський шпиталь демократії, і процес лікування не може базуватися на вигнанні хворих та поранених”, - написано у пункті 18 розділу Наслідки санкцій доповіді Гросса.

Читайте також:

Європа позбавить Росію права голосу за війну на Кавказі

Грузія хоче позбавити Росію права голосу в ПАРЄ

Міноборони: у РФ немає доказів участі українців у війні в Південній Осетії

Південна Осетія знайшла спосіб об'єднатися з Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: