Патріарх Антіохійський підтримав позицію РПЦ у невизнанні автокефалії ПЦУ

Створення Помісної церкви в Україні він вважає розколом.

Патріарх Антіохійський і всього Сходу Іоанн X підтримав позицію Російської православної церкви у невизнанні автокефалії Православної церкви України.

Про це він сказав 17 січня на зустрічі з російською делегацією на чолі з депутатом Держдуми Дмитром Сабліним, передає ТАСС.

За словами Іоанна X, він звертався до Вселенського патріарха Варфоломія і просив "зробити зусилля, спрямовані на об'єднання церков і подолання розбіжностей".

"Ми дуже глибоко переживаємо через створену ситуацію і повністю підтримуємо вас у цьому питанні", - сказав антіохійський патріарх російської делегації.

"Ми як православна церква дуже хотіли б зберегти єдність православних у світі", - додав Іоанн Х.

Відео Становлення ПЦУ: які православні церкви визнають українську автокефалію

Отримання Томосу – це фінал процедури надання автокефалії Українській Церкві. У світі, окрім української, нині існує ще 14 православних церков. Всі вони – визнані, і ключовою ознакою цього є те, що їхні очільники поминають одне одного під час Богослужінь. 

Становлення ПЦУ: які православні церкви визнають українську автокефалію

Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Дніпропетровській області, що є першим фактом на території Лівобережної України.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів