Патріарх Кирило відправляє листи православним церквам, щоб обговорити українську автокефалію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Про отримання листа від патріарха РПЦ вже відзвітували в Грузії.

Патріарх Руської православної церкви Кирило письмово поінформував предстоятелів усіх православних церков світу про церковну ситуацію в Україні і запропонував почати її загальноправославне обговорення.

Про це повідомляє Грузія Online.

Секретар патріарха Грузії, протоієрей Мікаел Ботковелі підтвердив, що лист глави РПЦ з питання Української церкви патріархією Грузії, також як і іншими православними церквами, офіційно отримано напередодні.

Як заявив секретар Патріарха всієї Грузії протоієрей Мікаел Ботковелі, цей лист патріарх розгляне разом з вищим духовенством і попередньо сказати що-небудь буде передчасним.

"Російська патріархія вимагає, щоб це питання було обговорене на зборах православних церков. Відповідно, і Вселенської патріархії, очевидно, належить зробити пояснення в зв'язку з присвоєнням автокефалії Української церкви. Зрозуміло, ці питання будуть вивчені і, виходячи з норм церковного права, буде висловлено думку, наскільки вірні в цьому випадку позиції Константинопольської патріархії і Української церкви", - заявив протоієрей Мікаел Ботковелі.

За словами заступника голови відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату Миколи Балашова, у листах викладено позицію Російської православної церкви з питання про українську автокефалію і "про можливі негативні наслідки дій Константинопольського патріархату для єдності вселенського православ'я". 

ВідеоРПЦ заявила про розрив зв'язків із Константинополем

Московський Патріархат розриває зв'язки із Константинополем. Патріарх російської православної церкви Кирил заявив, що припинить згадувати ім'я Константинопольського патріарха Варфоломія під час богослужіння. Таке рішення прийняли на позачерговому засіданні синоду РПЦ у Москві. Кирило скликав його через приїзд екзархів Константинопольського патріарха в Україну. 

РПЦ заявила про розрив зв'язків із Константинополем

Нагадаємо, 7 вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів, які будуть представляти Константинополь у Києві. РПЦ назвала це "безпрецедентним і грубим вторгненням на свою територію".

Після цього священний синод РПЦ на екстреному засіданні вирішив припинити участь церкви у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. 

17 вересня екзархи Вселенського Патріархату на зустрічі з президентом Петром Порошенком повідомили, що Українська православна церква перебуває на фінішній прямій до створення автокефалії. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції