Патріарх Кирило офіційно став главою РПЦ

Патріарх Кирило зійшов на патріарший престол і відтепер є главою Російської Православної церкви.

Новообраний патріарх Московський і всія Русі Кирило зійшов на патріарший престол і відтепер є главою Російської Православної церкви.

Під вигуки "Аксиос!" (у перекладі з грецької "гідний") старші митрополити, тримаючи нареченого патріарха Кирила під руки, тричі посадили його на трон у вівтарі храму Христа Спасителя.

Відтепер він став Святішим патріархом Московським і всія Русі.

Чин інтронізації шістнадцятого глави Російської православної церкви вперше проходить в храмі Христа Спасителя. У богослужінні беруть участь більше 200 архієреїв РПЦ.

На урочистій церемонії присутні президент Росії Дмитро Мєдвєдєв з дружиною, а також президент Молдавії Володимир Воронін.

У храмі Христа Спасителя зібралися більше 700 делегатів Помісного собору, на якому 27 січня був обраний новий предстоятель. Всього ж очікується від 3 до 5 тис. гостей, повідомили в Московській Патріархії. Серед них - представники ряду зарубіжних держав, глави православних церков світу, ієрархи інших конфесій.

Зведення на патріарший престол, яке проходить під час Божественної літургії, є епохальною подією в житті церкви і завжди відрізняється особливою урочистістю. Сьогодні про його початок сповістив дзвін, який звучав протягом 15 хвилин. Першу частину служби патріарх провів як митрополит в блакитній мантії, а завершив як предстоятель церкви - в зеленій патріаршій мантії.

Митрополита Кирила називали найімовірнішим наступником Алексія ІІ. Патріарх Московський і всія Русі Алексій ІІ помер 5 грудня.

Нагадаємо, 25 січня Архієрейський собор обрав трьох кандидатів на Московський патріарший престол. Крім митрополита Кирила та Климента, було названо також митрополиат Мінського і Слуцького Філарета. Проте сьогодні він відмовився бути кандидатом на патріарший престол.

Читайте також:
Помісний собор достроково завершив роботу
Новим главою РПЦ став митрополит Кирило
Глава УПЦ МП відмовився бути кандидатом на патріарший престол

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: