Патріарх Кирило "перезавантажить" свідомість росіян

Патріарх Кирило поставив завдання перед церковю - "перезавантажити" свідомість росіян та підтримати християнську традицію, яка тягнеться крізь віки.

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило закликав створювати в Церкві постійний і ефективний механізм місії, яка дозволить зробити революцію у свідомості росіян.

"Те, що сьогодні відбувається в Церкві, називається "другою християнізацією". Країна з тисячолітньою християнською традицією, яка дала світові багатьох святих, яка здобула ім'я Свята Русь, через страшні катаклізми відмовилася від своїх історичних переказів, зруйнувала історичну традицію", - сказав патріарх.

За його словами, на цих "духовних руїнах православ'я виросло чотири покоління людей", і сьогодні неможливо, "просто апелюючи до традиції, генетичної пам'яті, проповідувати Христа, потрібні особливі місіонерські зусилля", - наголосив Кирило.

Він підкреслив, що сьогодні перед Церквою стоїть завдання вплинути на свідомість людей, завдання, порівнянне з тим, яке ставили революціонери (тільки з протилежним знаком) - "переформатувати православну традицію".

"Які величезні сили були кинуті, яка була організація. У нинішніх умовах повинна бути ще більш значна організація з ще більшим потенціалом, відвагою, мужністю, здатністю йти на жертви", - заявив предстоятель РПЦ.

Він закликав до усвідомлення, що ніяка місія у Церкві не вийде, якщо не буде місіонерів-подвижників. Патріарх Кирило поставив у приклад місіонерські зусилля, в результаті яких величезний євразійський простір Російської імперії "був сповнений християнською вірою, люди йшли без карт, компасів, доріг, назустріч невідомому, небезпеці, їх надихав Божественний заклик", - підкреслив Кирило.

Патріарх закликав займатися місією всіх - ієрархів, священиків, дияконів, мирян, інтелігенцію, "яка особливо несе відповідальність за все, що сталося в країні". Потрібно, щоб у кожній парафії працювали освітні, соціальні, молодіжні, місіонерські програми, необхідно посилити підготовку місіонерів, "кожна семінарія має давати знання місіонерської історії та навичок місіонерської роботи".

Як повідомлялося раніше, патріарх Кирило наступного понеділка, 22 листопада, відвідає Україну.

Він візьме участь в урочистостях з нагоди 75-річчя митрополита Київського і всія України Володимира. Як повідомляє прес-служба Української православної церкви, ювілейні заходи відбудуться 22 і 23 листопада.

Читайте также:

Через тиждень Україну знову відвідає патріарх Кирило

Російська церква сподівається, що Україна звикне до візитів Кирила

Аналітики про візит патріарха Кирила: Мечты "православного папы"

Чергова арія московського гостя

Патріарх Кирило їздив у Києві на крутому авто за мільйон (відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: