Патріарх Кирило вигадав країни "російського світу"

На думку патріарха, російський світ є своєрідним аналогом британської співдружності націй. До нього повинні входити країни, де використовується російська мова, розвивається російська культура та історична пам’ять.

Патріарх московський і всієї Русі Кирило запропонував використовувати термін "країна російського світу" для позначення об'єднаних російською культурою держав.

"Російський світ" патріарх описує як простір, де російська мова використовується як міжнаціональна, де розвивається російська культура і зберігається загальноісторична пам'ять.

Приклади "країн російського світу" Кирило не навів. Патріарх відзначив, що "російський світ" не повинен бути унікальним об'єднанням, і його аналогом є, зокрема, британська Співдружність націй.

В якості завдань такої співдружності країн Кирило назвав встановлення системи відносин між елітами та громадянськими суспільствами цих країн, а також збереження традицій російської культури.

Зокрема, серед "країн російського світу" обов'язково повинен дотримуватися принцип соборності, тільки тоді вони зможуть стати сильним суб'єктом міжнародного права, зазначив Кирило. Також патріарх висловився проти асоціювання "російського міра" з "матрьошками, хустками та самоварами".

За словами Кирила, колишній географічно єдиний простір "російського світу" зараз зруйновано державними кордонами різних країн. Тим не менше, народи, що живуть на території історичної Русі, повинні відчувати свою "загальну цивілізовану приналежність" і сприймати "російський світ" як "наднаціональний проект".

Запропонована патріархом Кирилом як приклад для "російського світу" Співдружність націй є міждержавним об'єднанням колишніх колоній Великобританії. Вона була створена в 1887 році в рамках реформи колоніальної політики і зміцнення Британської імперії.

Нагадаємо, раніше патріарх Московський і всієї Русі Кирило вважає, що попри політичні чвари українці і росіяни об'єднані спільними цінностями: "Я зрозумів, що з точки зору базових цінностей ми - один народ".

За його словами, "будь-який вдумливий політик і в Росії, і в Україні не може ігнорувати цей факт".

Читайте також:

В Україні видали київські проповіді патріарха Кирила

Патріарх Кирило назвав росіян та українців "одним цілим"

Патріарх Кирило: Україні для миру потрібна сильна молитва

Патріарх Кирило, перебуваючи в Україні, зцілив хвору дитину
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: