Патріарх Кирило закликає робити зарядку вранці

Патріарх за фізичний розвиток людини, хоча і сумнівається, що великий спорт є богоугодним, бо занадто багато грошей і сил він забирає.

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило вважає, що заняття фізичною культурою так само важливе, як духовний і розумовий розвиток, і порадив молодим людям обов'язково робити зарядку.

Роль фізичної культури дуже важлива... фізична культура - неодмінна умова гармонійного розвитку людської особи. Робіть вранці зарядку обов'язково", - призвав предстоятель, відповідаючи на питання багатотисячної молодіжної аудиторії у п'ятницю в Нагірному палаці спорту в Нижньому Новгороді.

Богу було бажано з'єднати духовне і фізичне в людській особі... на цьому поєднанні будується все людське життя", - додав первосвятитель.

Трагедія радянського часу, за його словами, полягала у тому, що духовне відсікли від матеріального. Практично те ж саме робить сьогодні Західний світ, який витісняє релігію на узбіччя суспільного життя, додав патріарх.

Він нагадав, що класична освіта в гімназіях припускала духовний, розумовий і фізичний розвиток. А перші західні європейські університети були побудовані за принципом чернечих общин.

Предстоятель також торкнувся проблем професійного спорту.

"Інша справа - професійний спорт: це шоу", - сказав патріарх. За його словами, він пов'язаний з великими витратами для людей, часто з втратою здоров'я.

З другого боку, професійний спорт, за його словами, здатний будити дуже високі людські відчуття, зокрема відчуття солідарності, а спортивні перемоги збірної тієї або іншої країни об'єднують людей різного соціального положення, політичних і ділових інтересів.

Нагадаємо, що 28 липня, під час візиту в Україну, патріарх теж читав не менш проникливі проповіді. У Києво-Печерській лаврі відбулися літургія на честь хрестителя Русі князя Володимира, яку провів патріарх Московський і всієї Русі Кирило, та хресна хода.

Літургію в Лаврі слухали близько 5 тисяч людей. За свідченнями очевидців, люди стояли настільки щільно, що їм важко було навіть перехреститися. Багато хто так і тримав руку на правому плечі, не опускаючи її. Під час проповіді патріарха Кирила віруючі плакали, а після вся площа зааплодувала.

Читайте також:

Патріарх Філарет заперечив Кирилу: єдиної української церкви не існує

УПЦ (КП): Московський патріарх дослухався до вимог Філарета

Націоналісти та "Беркут" прийшли під Лавру до патріарха

Ющенко подарував патріарху Кирилу вишиванку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: