Патріарх Кирило не знає, скільки коштує його Breguet

Дорогий годинник Патріархові подарували, і він покірно його носить, не знаючи ціни, заявляють представники РПЦ МП, стверджуючи, що це і є найвища смиренність.

Представники Російської православної церкви висловлюють подив з приводу галасу в ЗМІ довкола дорогого годинника патріарха Кирила.

Нагадаємо, що журналісти побачили на руці патріарха під час його візиту в Україну годинник марки Breguet вартістю від 28 до 36 тисяч євро. Годинник класичної моделі Breguet - з корпусом з білого золота і ремінцем з шкіри крокодила – попали в кадр під час молебня на Володимирській горі в Києві.

Коментуючи це повідомлення, професор Московської духовної академії протодиякон Андрій Кураєв засумнівався, що патріарх знає, скільки вартує його годинник. Як пояснив протодиякон, патріарх по магазинах не ходить, і в значній мірі побут і служіння священнослужителя високого чину обставлені дарованими йому предметами.

"Цілком може бути, що цей годинник був дарований патріархові кимось з президентів тих десятків країн, на території яких наша Церква здійснює свою пастирську діяльність", - передбачив батько Андрій.

Протодиякон нагадав, що аналогічні претензії висловлювалися і святому праведному Іоану Кронштадтському, який закликав вести духовне життя, а сам носив дорогі шовкові ряси. За словами отця Андрія, одного дня батько Іоан відповів на докори так: "Я довго сумнівався, чи можу залишати у себе такі дорогі дарунки, а потім зрозумів, що якщо я їх віддаватиму, то ображу людей, які ці дарунки мені зробили".

Батько Іоан роздавав гроші, які йому діставалися як пожертвування, а дорогі предмети залишав собі, аби не бентежити тих, хто йому їх дарував. "Це теж форма упокорювання: не стилізувати себе під мандруючого убогого ченця, а покірливо користуватися тим, що дають тобі люди і Церква, але при цьому серцем не прикипаючи до цих речей", - сказав батько Андрій.

Візит патріарха Кирила на Україну почався 27 липня. В ході візиту патріарх відвідав Київ, Донбас, Севастополь, Корець, Рівно, Волинський для Володимира, Почаєв. В Україні його зустрічали як православні, так і громадяни, які виступають за незалежність української церкви від Москви. 5 серпня патріарх повернувся до Москви.

Читайте також:

Московський патріарх відмовив Україні у праві на власну церкву

Патріарх Кирило образився на українських націоналістів

Під час проповіді Кирила люди плакали та лізли на каштани

Ющенко подарував патріарху Кирилу вишиванку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: