Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Патріарх РПЦ Кирило має проблеми з нервовою системою і витрачає астрономічні суми на лікування в Швейцарії - ЗМІ

Через це у РПЦ відбуваються кадрові перестановки.

Очільник Російської православної церкви Кирило змушений працювати "вахтовим методом" і після двох-трьох тижнів роботи проходити двотижневий курс лікування через проблеми зі здоров’ям. Про це пише російська "Новая Газета".

Видання повідомляє, що російський патріарх часто виїжджає лікуватись до свого маєтку у Швейцарії, де витрачає астрономічні суми на своє відновлення після кількох тижнів інтенсивної роботи в РФ.

Станом здоров’я патріарха РПЦ цікавляться уже і в Кремлі. "Новая Газета" з посиланням на власні джерела в адміністрації президента Росії пише, що останнім часом співробітники Федеральної служби безпеки (серед яких кілька десятків офіцерів), які охороняють Кирила, щодня доповідають про самопочуття церковника.

Журналісти звернули увагу на побажання Путіна під час вітання Кирила з іменинами, що показали 24 травня федеральні телеканали: "Є тільки одне побажання. Ваші найближчі співробітники не хочуть вам цього говорити, я скажу. Графік свій скоригувати в бік розвантаження".

Раніше про проблеми зі здоров’ям наприкінці 90-х розповідав і уже відставний полковник КГБ СРСР Вадим Мельников, який служив з майбутнім патріархом у Женеві в 1970-х. Коли полковник запропонував Кирилу випити горілки, той навідріз відмовився: "В мене і так вже три інфаркти було, не можна мені".

На тлі можливого поганого самопочуття в РПЦ відбуваються малозрозумілі кадрові перестановки. У відставку відправили керуючого справами Московської патріархії, який обіймав цю посаду від 2009 року, митрополита Варсонофія (Судакова), голову Фінансово-господарського управління патріархії (від 2014 року) митрополита Марка (Головкова) і керівника Адміністрації секретаріату патріархії (від 2009 року) митрополита Сергія ( Чашина), якого взагалі заслали в Сінгапур. Також Кирил місяць тому вирішив звільнити свого першого вікарія в Москві, який по суті керував всіма столичними парафіями аж від 1990 року, митрополита Арсенія. Патріарх відправив його до Липецька.

Тим часом провінційні патріархи, яких в РПЦ понад 400, вже роблять ставки, хто стане наступником Кирила. Хтось розраховує, що РПЦ очолить "духівник президента" митрополит Тихон (Шевкунов), якого заслали в Псков, а хтось бачить майбутнім патріархом Московським Київського митрополита Онуфрія (Березовського), чий образ ченця-аскета близький простому церковному народу.

Нагадаємо, раніше народний депутат України від "Опозиційного блоку" Вадим Новинський та предстоятель Української православної церкви України Московського патріархату митрополит Онуфрій зустрілися у Росії з патріархом РПЦ Кирилом. Зустріч провели у День святої Трійці, у Свято-Троїцькій Сергієвій лаврі. Патріарх Кирило подарував Онуфрію архієрейський одяг зеленого кольору, в якому відбувається богослужіння на Трійцю.

Як відомо, очільник РПЦ Кирило вважає новостворену Православну церкву України об'єднанням двох угруповань розкольників. На його думку, УПЦ МП на чолі з митрополитом Онуфрієм як була, так і залишається "благодатним, духовним організмом" в Україні. 

ВідеоРосійський патріарх Кирило скаржиться на Україну всім, до кого доходить пошта

Відправив звернення Папі Римському, Ангелі Меркель, Еммануелю Макрону, керівникам ООН, ОБСЄ і цілої купи церков. Текст усюди один: "керівники української держави втручаються в релігійні справи і от-от почнуться повномасштабні гоніння". Мовляв, влада настільки не любить церкву, що хоче її об’єднати. Реакція світових лідерів на скаргу Кирила невідома. Ніхто з них поки що його не втішив.

Російський патріарх Кирило скаржиться на Україну всім, до кого доходить пошта

Залиште свій коментар

Вибір редакції