У Молдові патріарха Кирила не пустили покласти квіти до пам'ятника

Через протести противників Митрополії Кишинева і Всієї Молдови була змінена програма візиту глави РПЦ патріарха Кирила до столиці республіки.

Противників Митрополії Кишинева і Всієї Молдови не дали патріарху Кирилу покласти квіти до пам'ятника господарю Молдови у Кишиневі.

Вранці, 9 жовтня, патріарх провів богослужіння в Хрісторождественському соборі в центрі Кишинева, а після цього планував покласти квіти до пам'ятника господарю Молдови, проте там патріарха чекали кілька десятків людей під гаслами "Бессарабія - румунська земля".

"Молдова не є складовою частиною Росії, а молдавська церква повинна бути в Патріархії Румунії, а не Росії", - заявили учасники акції.

Також було скасовано благословення молодят, яке мало відбутися біля пам'ятника Стефану Великому. Митрополит Петро, ​​який очолює підпорядковану Румунській патріархії Митрополію Бессарабії, засудив акцію протесту.

"Ми всі - православні люди, повинні проявити толерантність і розуміння. Ми не заперечуємо проти приїзду Патріарха Кирила і його зустрічей з паствою. Ми розуміємо, що цей візит носить яскраво виражений політичний характер, але - на все воля Божа. Ми сподіваємося, що і Патріарх Даніел - глава Румунської православної церкви також - відвідає цю землю, тому що він теж має повне на це право", - сказав митрополит Петро журналістам, закликавши молдован відмовитися від будь-яких форм протесту.

Згідно з офіційною статистикою, понад 90% жителів Молдови сповідують православ'я. Приблизно три чверті з них відносяться до Митрополії Кишинева і Всієї Молдови, яка підпорядковується РПЦ.

Близько чверті віруючих належать до Митрополії Бессарабії у веденні Румунської патріархії. Митрополія Бессарабії, яка існувала в 1918-1940 році, була відтворена в 1992 році, але зареєстрована лише в 2002 році.

Раніше афганці, чорнобильці та діти війни погрожували перекрити дорогу патріарху Кирилу до Чернівців.

Читайте також:

Кирило приїхав на Буковину під наглядом тисячі охоронців

У Чернівцях подадуть до суду через білборди патріарха Кирила

Афганці уже погрожують патріарху Кирилу через пільги

Хлопець на інвалідному візку прорвався до патріарха Кирила

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: