"Патріотичний акт" поза законом

Суд американського штату Орегон визнав деякі положення "Патріотичного акту", прийнятого після терактів 11 вересня 2001 року, протизаконними.

Федеральний суд американського штату Орегон визнав деякі положення "Патріотичного акту" (Patriot Act), прийнятого після терактів 11 вересня 2001 року, протизаконними.

Підписання "Патріотичного акту"
Lenta.ru
Церемонія підписання "Патріотичного акту"
Суддя Енн Айкен (Ann Aiken) ухвалила, що проведення обшуків без вказання мотиву суперечить конституції США.

Ухвала суду була винесена у зв'язку з позовом, поданим в 2005 році юристом з Портленда проти американського уряду. Брендон Мейфілд (Brandon Mayfield) був затриманий агентами ФБР у зв'язку з мадридськими терактами 2004 року. Відбитки пальців, що послужили доказом, як з'ясувалося, належали іншій людині.

В результаті юристу вдалося відсудити у держави компенсацію в два мільйони доларів. В рамках судової угоди Мейфілд також одержав право оскаржити "Патріотичний акт", оскільки був упевнений, що істинною причиною його арешту стала зміна віросповідання на мусульманське за деякий час до терактів.

Згідно новому позову, проведені в будинку і офісі адвоката обшуки суперечили IV поправці до Конституції США, яка забороняє необґрунтовані обшук і вилучення. В ухвалі судді Айкен сказано, що відмова від розгляду позову позбавила б сенсу поправки до Конституції, а "Патріотичний акт" фактично порушує IV поправку.

"Патріотичний акт" був прийнятий через п'ять тижнів після терактів 11 вересня. Адміністрація Джорджа Буша називає закон ключовою мірою в боротьбі проти тероризму, тоді як правозахисні групи вважають, що він порушує недоторканність приватного життя і інші цивільні права.

IV поправца до Конституції визначає право народу на недоторканність особистості, житла, паперів і майна, яке не може порушуватися необґрунтованими обшуками або арештами. Ордери на обшук або арешт не повинні видаватися без достатніх підстав, підтверджених присягою або урочистою заявою, і повинні містити докладний опис місця обшуку, а також осіб або майна, які підпадають під арешт.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: