Пауза в операції "Наутілус 2"

Метою операції "Наутілус 2" є припинення проникнення морським шляхом в країни-члени Євросоюзу незаконних іммігрантів.

Євросоюз припинив проведення в Середземному морі операції "Наутілус 2", метою якої є припинення проникнення морським шляхом в країни-члени цієї регіональної організації незаконних іммігрантів, головним чином з держав Африки, повідомив представник Єврокомісії Фрізо Роскам-Аббінг . 

"Зараз в проведенні операції зроблена пауза", - повідомив він журналістів, а також висловив надію, що "Наутілус 2" буде відновлена найближчим часом. 

На літні місяці доводиться найбільша кількість спроб перетину морських меж ЄС, які африканці із загрозою для життя скоюють на борту легких суденець в надії досягти берегів Європи. 

Операція "Наутілус 2", в якій беруть участь Мальта, Греція, Франція, Італія і Німеччина, вже дозволила завадити притоку на Мальту значної кількості незаконних іммігрантів і повинна проводитися до жовтня. 

За словами представника Єврокомісії, припинення проведення операції пов'язане з необхідністю залучення додаткових фінансових коштів і людських ресурсів. 

У червні поточного року міністри внутрішніх справ і юстиції 27 країн ЄС схвалили механізм формування прикордонних команд швидкого реагування ЄС, головною задачею яких стане боротьба з нелегальними іммігрантами з третіх країн.
 
Прикордонні команди, які підкорятимуться європейському агентству з охорони зовнішніх меж (сухопутних і морських) Frontex і чисельність яких спочатку складе близько 450 чоловік, складатимуться з національних мобільних груп фахівців. 

У зв'язку з цим єврокомісар з юстиції, свободам і безпеці Франка Фраттіні раніше закликав країни ЄС виконати дані ними Єврокомісії обіцянки відносно поставок спецтехніки, призначеної для операцій на морі по запобіганню проникнення в ЄС нелегальних іммігрантів. Йшлося про 115 кораблів і 25 вертольотів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: