"Пекельна комедія". В РФ заступнику голови Верховного суду дозволили плагіат у дисертації

Його "запозичення" в тексті нібито не мають жодного значення.

Заступника голови Верховного суду Росії Олега Свириденка вирішили не позбавляти наукового ступеня за плагіат в дисертації.

Про це повідомляє в Twitter юрист Фонду боротьби з корупцією Любов Соболь.

17 членів комісії Московської державної юридичної академії (МДЮА) вирішили висловитися проти позбавлення ступеня високопоставленого чиновника. 

Співзасновник мережевого співтовариства, яке займається експертизами кандидатських і докторських дисертацій, "Диссернет" Сергій Пархоменко написав у Facebook, що комісія підтвердила: у декількох місцях своєї наукової роботи Свириденко не давав посилання, коли копіював текст зі сторонніх джерел, тобто видавав чужі висновки за свої.

У деяких випадках такі шматки тексту супроводжувалися в роботі словами "на нашу думку" і "на наш погляд" (знеособлена форма подачі власних висновків у наукових роботах).

Йдеться, зокрема, про запозичення тексту з чужих наукових робіт, а також профільних підручників. В МДЮА, де Свириденко захистив докторську дисертацію в 2011 році, вирішили, що запозичення мають місце в тих фрагментах роботи, які не впливають на її якість. Пархоменко назвав засідання комісії "пекельною комедією".

Пекельну комедію влаштували нам тут панове юристи з МГЮА. Зараз виступає професор Мохов, голова комісії, спеціально...

Posted by Сергій Пархоменко on Tuesday, December 15, 2015

Сам Свириденко в засіданні комісії не брав участь, при цьому він є членом спеціалізованої вченої ради, якій доручили розгляд.

Всього в рамках свого дослідження "Диссернет" виявив подібні запозичення на 138 сторінках дисертації Свириденка. Всього в роботі 416 сторінок, з яких тільки 340 належать до текстового змісту. Тема роботи на здобуття ступеня доктора юридичних наук: "Концепція неспроможності (банкрутства) в Російській Федерації: методологія та реалізація".

Нагадаємо, раніше російські експерти знайшли в дисертації голови Держдуми РФ 40% плагіату. Він, зокрема, переписав майже цілком 10 сторінок чужої статті. Навіть якщо б він поставив посилання на всі статті, все одно дисертація по суті є компілятивною, зазначили експерти.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: