Пекін звинуватив США у підриві національної безпеки Китаю

Китай заявив, що постачанням зброї на Тайвань, США підірвали американо-китайські відносини, тому він залишає незмінним рішення перервати обмін в оборонній сфері.

Поставки американської зброї на Тайвань підривають національну безпеку Китаю.

З такою заявою виступив в четвер, 25 лютого, офіційний представник МЗС КНР Цінь Ган.

Він також підтвердив, що позиція Сполучених Штатів "серйозно підірвала американо-китайські відносини", і в зв'язку з цим Пекін "залишає незмінним рішення перервати обмін зі США в оборонній сфері".

Раніше влада КНР заявляли про намір ввести санкції проти американських компаній, які залучені до постачання зброї на Тайвань.

Тайвань - найбільший китайський острів - де-факто перебуває під управлінням власної адміністрації з 1949 року, коли туди втекли прихильники партії Гоміньдан, що зазнали поразки у війні з комуністами. Саме тому офіційний Пекін вкрай болісно ставиться до постачання зброї на острів.

Нагадаємо, останнім часом суттєво зросла напруженість у відносинах між Вашингтоном і Пекіном. Зокрема США звинуватили владу КНР у кібер-атаці на компанію Google. У свою чергу Китай розкритикував США за масштабні постачання зброї на Тайвань. У свою чергу президент США висловив намір своєї адміністрації більш жорстко наполягати на дотриманні Китаєм правил торгівлі і відкриття його ринків для американських товарів.

Читайте також:

США більше не бачать військової загрози у Росії та Китаї

Китай підтвердив намір ввести санкції проти компаній США

Нова доктрина США: від війни на два фронти до операцій по усьому світу

Китай вводить санкції проти американських компаній, що постачали зброю Тайваню

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: