Пенсіонери перекрили центр Кишиневу, вимагаючи знизити тарифи

З середини вересня влада столиці Молдови підвищила комунальні тарифи та плату за проїзд у транспорті. Пенсіонери проводять акції протесту з вимогою хоча б надати їм компенсації.

Кілька сотень кишинівських пенсіонерів перекрили центральний проспект столиці Молдови. Вони вимагають від влади перегляду рішення про підвищення тарифів на транспорт, воду і каналізацію.

Учасники акції протесту перекрили рух по бульвару Штефана чел Маре, який є центральною вулицею Кишинева. До протестуючих приєдналася група молоді з "Комуністичного союзу молоді Молдови" - молодіжного крила Партії комуністів.

15 вересня Кишинівський муніципальний рада прийняла рішення про підвищення з 1 жовтня в 2 рази вартості проїзду в тролейбусі і в 1,5 рази в автобусі. Також було піднято тариф на постачання питної води для побутових споживачів. Своє рішення Кишинівська влада пояснила зростанням витрат на надання цих послуг.

Муніципальна влада пообіцяла надати компенсації деяким категоріям громадян у зв'язку з підвищенням цін, однак скасували пільги для великої кількості категорій.

Начальник управління транспорту Кишинева Микола Маргоч заявив, що пенсіонери можуть не платити за транспорт, тому що 1 жовтня відзначається день людей похилого віку. "Однак це не скасовує вчорашнього рішення муніципальної ради про позбавлення пенсіонерів безкоштовного проїзду у міському транспорті", - додав він.

Кишинівські пенсіонери почали акцію протесту 29 вересня. Тоді ж вони передали муніципальній владі свої вимоги, які зводяться до надання пільг пенсіонерам та загального зниження тарифів. Проте Муніципальна рада Кишинева, зібравшись на засідання, відмовився задовольнити ці вимоги.

Тарифи, затверджені 15 вересня, залишені в силі, однак прийнято рішення про виділення компенсацій пенсіонерам, доходи яких складають менше 100 євро на людину. Також була спрощена процедура виплати грошової компенсації і скорочений список документів, які необхідно надати для цього.

Читайте також:

У Гвінеї поліція відкрила вогонь по демонстрантах: 58 загиблих

Саміт G20 у Пітсбурзі відкрився протестами антиглобалістів

Тисячі американців вийшли протестувати проти політики Обами

У Німеччині 10 тис. людей влаштували акцію протесту проти неонацистів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: