Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Пенсіонерка у Німеччині перетворила свій будинок на "дитсадок" для їжачків-сиріт

Щороку вона виходжує десятки, а то й сотні тваринок.

У Німеччині пенсіонерка доглядає за їжаченятами, які залишилися без мами. Самотніми малюки зостаються нерідко, бо в містах самички потрапляють під машини або з'їдають отруту для гризунів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

На руках у Іннеборґ їжачок спокійний і дає себе гладити. До німецької пенсіонерки він потрапив іще сліпим малюком. З незнайомцями їжачок обережний – обнюхує, а тоді намагається вгризти за палець. У картонних коробках живе сотня їжачків, які з різних причин залишилися без мам. Тваринок привозять звідусіль. За колючою малечею колишня медсестра доглядає вже 25 років. Сліпі і беззубі їжаченята важать всього 10-15 грам і потребують догляду вдень та вночі. "Їх треба годувати кожні півгодини, потім кожну годину. Уночі я беру їх до себе в ліжко. Там я вкладаю їх на окремій подушці. Є грілка, щоби тримати в теплі пляшечки з сумішшю для годування. Вночі я прокидаюся, щоби їжачат погодувати", - розповідає Іннеборґ Бауермайстер.

Відео У Німеччині пенсіонерка 25 років доглядає за їжаченятами, які залишилися без мами

Самотніми малюки зостаються нерідко, бо в містах самички потрапляють під машини або з'їдають отруту для гризунів. Уже 25 років жінка виходжує колючих дитинчат і годує їх із піпетки. Навесні вже дорослих їжачків випускає на природу.  

У Німеччині пенсіонерка 25 років доглядає за їжаченятами, які залишилися без мами

Коли в їжаків прорізаються зуби, їх годують котячим кормом. Молоко їм шкодить, бо вони не перетравлюють лактози. Допомагає пенсіонерці пес Рекс –  він знаходить їжаків, що дременули з коробок. Узимку в їжаків зимова сплячка, але заснути вдається не всім. "Зараз дуже тепло. Світ міняється. Раніше на Різдво завжди лежав сніг і їжачки спали, а зараз вони дуже довго не можуть заснути", - розповідає доглядальниця за тваринами. Спить малеча на подвір’ї у дерев’яному будиночку. Іннеборґ зазирає до свого улюбленця – виходити його було особливо клопітно. "Його принесли мені ось таким мишенятком. Я думала, він не виживе. Але зараз він спить і знаєте, важить уже більше 700 грамів", - каже німкеня.

Їжачок прокидається, але сонний і не в гуморі згортається клубочком. Із настанням тепла вже дорослих жінка розселить у родини, які хочуть підселити їжака до себе в садок. За німецькими правилами захиту тварин, їжаки мають жити на природі. Служби порядку регулярно перевіряють, чи належно жінка доглядає за тваринками. Особистий час у їжачкової мами з’явиться навесні. "Я поїду в Намібію, Ботсвану і Зімбабве! Так, саме так і буде. Тур на 14 днів заброньований, оплачений, лечу відпочивати з подругою і ніщо не порушить моїх планів", - переконана вона. Жінці понад 80, і щороку вона зарікається брати на виховання нових малюків, допоки на поріг знову не принесуть крихітних і безпомічних знайд. Серце пенсіонерки тьохне і вона знову почне клопотатися їжачковим інтернатом.

Кореспондентка ТСН Наталія Фібріг

Залиште свій коментар

Вибір редакції