Пенсійна реформа у Франції остаточно схвалена парламентом

Законопроект про пенсійну реформу, яка передбачає підвищення пенсійного віку у французів з 60 до 62 років, схвалено остаточно.

Французький парламент остаточно схвалив законопроект про пенсійну реформу, яка передбачає підвищення пенсійного віку з 60 до 62 років.

Тепер реформа схвалена обома палатами парламенту і буде передана до Конституційної ради Франції на експертизу, після чого піде на підписання до президента Ніколя Саркозі.

Нагадаємо, сенат Франції на голосуванні 26 жовтня остаточно схвалив законопроект про пенсійну реформу, який передбачає підвищення пенсійного віку на два роки.

У ході голосування реформу підтримали 177 сенаторів, проти висловився 151 осіб, десять утрималися. Всього в голосуванні брали участь 338 членів палати.

Голова Сенату Жерар Ларше привітав сенаторів з успішним закінченням роботи і заявив, що в загальній складності дебати з пенсійної реформи продовжувалися у верхній палаті 143 години і таким чином стали найбільш тривалими в історії П'ятої республіки (з 1958 року).

Уряд країни має намір провести реформу, щоб заощадити на пенсіях - зараз 10% пенсій виплачується у борг.

Французи виходять на пенсію в 60 років, якщо вони платили пенсійні відрахування протягом 40,5 роки, і в 65 років, якщо платили відрахування менше цього терміну.

Уряд планує підвищити планку, відповідно, до 62 і 67 років. Крім того, необхідний термін виплати відрахувань до 2018 року становитиме 42 роки.

Проект реформи викликав хвилю протестів по всій країні. 12 жовтня в деяких галузях почався безстроковий страйк. У країні не працювали нафтопереробні заводи, нафтовики захоплювали склади з пальним, на 20% заправних станцій країни немає палива.

У містах Франції щодня проходять маніфестації, в яких активно бере участь молодь. З демонстрантами змішуються погромники, і акції протесту часто виливаються у заворушення. З 12 жовтня по всій країні були затримані близько 2,2 тисячі осіб.

Останній національний страйк пройшов 19 жовтня - профспілки хотіли провести її за день до голосування в Сенаті. У самій палаті опозиція робила все, щоб затягнути голосування, і сенатори були змушені щодня засідати до глибокої ночі.

Останнім часом протести опозиції почали вщухати. Тим не менш, відступати вона поки не хоче: профспілки призначили два нові національні акції протесту на 28 жовтня та 6 листопада.

Читайте також:

Сенат Франції схвалив пенсійну реформу Саркозі

У Франції сьомий день тривають страйки і вуличні протести

На вулиці французьких міст вийшли півмільйона демонстрантів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: