Пентагон  готовий воювати у Лівії  і без НАТО

Під час війни у Лівії США готові у разі потреби брати на себе ініціативу і діяти самостійно, незважаючи на передачу командування НАТО.

Глава Африканського командування ЗС США генерал Картер Хем заявив у вівторок на слуханнях в Конгресі, що США зберігають за собою право проведення самостійних військових операцій в Лівії, незважаючи на передачу командування НАТО.

До недавнього часу Хем координував дії сил коаліції в рамках операції по встановленню безпольотної зони над Джамахірією.

Нагадаємо, 24 березня НАТО прийняло на себе командування всіма військовими діями в Лівії. США продовжують брати участь у цій операції, хоча їхня роль тепер буде допоміжною.

Тим не менш, як випливало з слів генерала, США готові у разі потреби брати на себе ініціативу і діяти самостійно. "Завжди існує ймовірність окремих військових операцій США в односторонньому порядку, - сказав Хем. - Наприклад, при визволення пілота збитого літака. Якщо щось подібне станеться, то відповідальність за виконання цього завдання ляже на плечі Африканського командування".

Генерал повідомив, що США продовжують використовувати свою авіацію - винищувачі, повітряні танкери-дозаправники, розвідувальні літаки - для забезпечення безпольотної зони над Лівією. Однак, за його словами, кількість вильотів скорочується.

Адміністрація Барака Обами раніше ухвалила рішення поступово знижувати участь американських ВПС і ВМС у військовій операції в Лівії. Однак, як зазначають у Пентагоні, якщо ситуація в цій країні погіршиться і НАТО попросить США знову задіяти свої бомбардувальники і штурмовики, а також крилаті ракети Tomahawk, то американські військовослужбовці будуть готові це зробити.

Читайте також:

Операція НАТО у Лівії: без США в західних країн замало літаків

У війні проти Каддафі застосували кібернетичну зброю

Британія планує бомбити Лівію ще мінімум півроку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: