Пентагон хоче відправити 10 тисяч військових на Близький Схід для протидії Ірану – AP

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Подібні плани будуть обговорюватися у Білому домі.

Міністерство оборони США представить Білому дому план щодо відправки до 10 тисяч американських військових на Близький Схід, щоб протидіяти потенційним загрозам з боку Ірану.

Про це повідомляє агентство The Associated Press із посиланням на американських чиновників, які говорили на умовах анонімності, оскільки плани щодо відправки військових офіційно ще не оголошені.

За словами співрозмовників агентства, жодне рішення ще не ухвалено і наразі незрозуміло, Білий дім схвалить відправку всіх чи лише частину із запропонованих Пентагоном сил.

Чиновники кажуть, що війська будуть оборонними силами, також буде обговорюватися ініціатива щодо направлення на Близький Схід додаткових ракетних комплексів Patriot і більшої кількості кораблів.

Зустріч щодо планів Пентагону має відбутися у четвер, 23 травня. При цьому у вівторок очільники Міноборони повідомляли конгресменам, що США не хочуть війни з Іраном і прагнуть деескалації ситуації, що склалася.

Конфлікт між Тегераном і Вашингтоном загострився після того, як Іран відмовився від виконання частини зобов'язань в рамках ядерної угоди. Раніше США вийшли з цієї угоди в односторонньому порядку та запровадили санкції проти нафтового й банківського секторів іранської економіки. У відповідь на нинішні дії Тегерана Вашингтон оголосив також про запровадження санкцій проти металургійної та гірничодобувної галузей Ірану. У ЄС, своєю чергою, закликали Іран повернутися до виконання пунктів ядерної угоди й так само пригрозили застосувати санкції в разі відмови Тегерану зробити це.

У відповідь на загострення конфлікту між Вашингтоном і Тегераном США відправили в регіон авіаносну ударну групу на чолі з авіаносцем "Авраам Лінкольн" і групу бомбардувальників B-52. Пізніше було ухвалено рішення приєднати до них сили десантно-вертолітного корабля "Арлінгтон" і батареї зенітно-ракетного комплексу Patriot. 

ВідеоІран оголосив про частковий вихід з міжнародної ядерної угоди

Про відмову від низки зобов’язань Тегеран уже поінформував країн-підписантів - Велику Британію, Китай, Німеччину, Росію та Францію. Президент Ірану Хассан Рухана заявив - запаси збагаченого урану зберігатимуть, а не продаватимуть за кордон. А за два місяці можуть й взагалі відновити його виробництво, якщо країни-підписанти не виконають своїх обіцянок щодо банківського та нафтового секторів.  

Іран оголосив про частковий вихід з міжнародної ядерної угоди

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції