Пентагон оголосив про створення Кібервійська

Міністр оборони США підписав наказ про формування Кібернетичного командування. Нове відомство розпочне роботу вже восени.

Міністр оборони США Роберт Гейтс у вівторок, 23 червня, підписав наказ про створення в рамках Пентагону Кібернетичного командування - структури, яка відповідатиме за безпеку військових інформаційних мереж.

Очікується, що нове відомство, підзвітне Стратегічному командуванню США, розпочне роботу вже в жовтні 2009 року. За рік його штат і структура мають бути сформовані остаточно.

Штаб-квартира командування, передбачається, буде розташована на території військової бази Форт-Мід, штат Меріленд, де розташований штаб керівництва Агентства національної безпеки США (АНБ).

Найбільш вірогідним кандидатом на посаду керівника Кібернетичного командування, за даними західних інформагенств, є глава АНБ, генерал-лейтенант Кіт Александер.

Раніше ЗМІ повідомляли, що на місце претендують також: шеф управління комп'ютерної безпеки Мелісса Хетуей, віце-президент корпорації Microsoft Скотт Чані та агент ФБР, який обіймає також посаду в Національному агентстві безпеки Маурін Багвнські.

Головна мета ініціативи - забезпечити ефективний захист комп'ютерних мереж Пентагону від "хакерів, в першу чергу з таких країн, як Китай і Росія".

Протягом останнього часу комп'ютерні злочинці домоглися певних успіхів. Так, хакери отримали доступ до документації американського винищувача-бомбардувальника п'ятого покоління F-35 Lightning II. Вартість проекту створення цього літака, яка називається Joint Strike Fighter, становила близько 300 мільярдів доларів.

Але до функцій Кібернетичного командування увійде не тільки захист військових комп'ютерних мереж, але і проведення самостійних атак хакерів на інформаційні мережі супротивників. Щоправда, про цю частину діяльності нового відомства відомо значно менше.

Рішенню про створення військової структури, відповідальної за кібернетичний захист, передувала організація аналогічного за своїми функціях відділу в адміністрації Білого дому, про формування якого в травні 2009 року заявив президент США Барак Обама.

Читайте також:

Пентагон створює програму наступальних кібервоєн

Хакери викрали креслення суперсекретного американського винищувача

Турецькі хакери проникли в Пентагон

Американські генетики-любителі "розводять" смертельні віруси на дому

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: