Пентагон передрік збільшення втрат США в Афганістані

Найбільш високопоставлений американський військовий попередив підлеглих, що війна з афганськими талібами буде жорсткою.

Наступного року США очікують зростання кількості загиблих серед американських військовослужбовців в Афганістані. Про це попередив підлеглих глава Об'єднаного комітету начальників штабів, адмірал Майк Маллен.

"Зараз найбільш небезпечний час, який мені довелося побачити за останні чотири десятиліття, що я прожив в уніформі", - заявив Маллен.

Він виступив на військових базах в Іллінойсі і Кентуккі, багато з його слухачів відправляться на афганську війну за новим планом Барака Обами.

Маллен зазначив, що боротьба з талібами буде "жорсткою". Він нагадав, що райони, які межують з Пакистаном, є "епіцентром глобального тероризму". Адмірал віддав належне тому, що вже зроблено військовослужбовцями США, але уточнив, що "багато чого ще має бути зроблено".

"Наприкінці операції не повинно залишитися місць, де терористи почуватимуть себе вільно", - підкреслив він.

Як раніше стало відомо, вранці 8 грудня міністр оборони США Роберт Гейтс прибув до Кабула. Його візит тримався в таємниці до останнього моменту. За даними західних ЗМІ, мета його поїздки – обговорити відправку до Афганістану додатково 30 тисяч військовослужбовців, про що нещодавно оголосив Барак Обама. Також, на думку спостерігачів, Гейтс прагне вплинути на рішення афганського президента щодо призначення нових міністрів.

Війна в Афганістані за участю сил НАТО триває з 2001 року. Зараз там служать близько 70 тисяч американських солдатів. Загальна кількість іноземних військ у країні перевищує 100 тисяч людей.

Впродовж 2008 року в Афганістані було убито близько 1 тисяч 140 мирних мешканців. Втрати військ НАТО склали 286 військовослужбовців.

Читайте також:

Глава Пентагону несподівано прибув до Афганістану

Таліби пообіцяли Обамі "безліч нових трун"

Обама оприлюднив нову стратегію США в Афганістані

Порошенко зрадів, що Україна посилає військових в Афганістан

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: