Пентагон: Привід для початку війни в Іраку був вигаданим

Джордж Буш-молодший дав санкцію на вторгнення до Іраку на підставі інформації американських розвідслужб, які стверджували, що знайшли свідчення розробок Багдадом зброї масового знищення, проте за весь час кампанії будь-яких вагомих доказів того знайдено не було.

Пентагон визнав, що режим Саддама Хусейна не мав у своєму розпорядженні зброї масового знищення, і привід для вторгнення до Іраку був вигаданим.

43-й президент США Джордж Буш-молодший дав санкцію на вторгнення до Іраку на підставі інформації американських розвідслужб, які стверджували, що знайшли свідчення розробок Багдадом зброї масового знищення, проте за весь час кампанії будь-яких вагомих доказів того знайдено не було.

"Проблема для американців з цією війною полягає в тому, що ті передумови і припущення, на підставі яких ми прийняли рішення почати бойові дії - те, що Саддам має зброю масового знищення, - були надуманими", заявив міністр оборони США Роберт Гейтс під час візиту в іракське місто Рамаді.

При цьому він зазначив, що навіть позитивний результат іракської кампанії завжди буде затьмарений тим, як все починалося. "Ось у чому причина того, що іракська війна викликає так багато суперечок навіть вдома (у США)", - вважає глава Пентагону.

Водночас, Гейтс застеріг від звинувачень на адресу американських збройних сил. Він наголосив, що припинення конфлікту і можливість передачі відповідальності іракській стороні було досягнуто завдяки американським солдатам.

Нагадаємо, 1 вересня 2010 президент США Барак Обама офіційно оголосив про завершення бойової операції американської армії в Іраку. У свою чергу прем'єр-міністр Іраку Нурі аль-Малікі заявив, що з відходом бойових частин США, його країна відновила незалежність і суверенітет.

При цьому, поки в Іраку залишаються 50 тисяч військовослужбовців США, які будуть задіяні у програмах з навчання, консультування та оснащення іракських збройних сил. Водночас, американським солдатам заборонять проведення військових операцій, за винятком випадків, коли на те буде спеціальний запит з іракської сторони або в супроводі іракських військових сил. Остаточне виведення військ США з Іраку планується завершити до кінця 2011 року.

Читайте також:

Обама оголосив про завершення війни в Іраку

Прем'єр Іраку оголосив країну незалежною

Обама оголосив Ірак суверенною незалежною державою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: