Пентагон розмістить елементи ПРО в Росії

Росія по-новому оцінила ракетну загрозу з боку Ірану і пом'якшила позицію щодо американських планів розвитку ПРО.

Розміщення на території Росії американського радара або центрів з обміну даними міністерство оборони США вважає "можливими опціями".

За словами глави відомства Роберта Гейтса, наразі проходять переговори з цього питання.

Чільник Пентагону у своєму виступі перед комітетом Сенату США з бюджетних асигнувань зазначив, що перспективи співпраці США і Росії з протиракетної оборони (ПРО) "дещо покращали" у зв'язку з побоюваннями Москви через збільшення загрози з боку Ірану.

У своїй заяві Гейтс послався на зустріч з прем'єр-міністром Росії Володимиром Путіном, на якій вони обговорювали питання ПРО. Про час і місце зустрічі Гейтс не повідомив, але зазначив, що Путін тоді обіймав посаду президента Росії.

За словами Гейтса, Путін "відкинув думку про те, що Іран до 2020 року зможе створити ракету, яку здатна буде долетіти до Західної Європи і більшої частини території Росії".

"Після цього він показав мені карту, підготовлену співробітниками російських спецслужб. Я порадив йому створити нову службу безпеки", - заявив глава Пентагону.

"Факт в тому, що росіяни повернулися до нас і визнали нашу правоту щодо можливої загрози, яка виходить з Ірану, вони визнали, що помилялися із цього приводу", - додав він.

"Я сподіваюся, що ми можемо спиратися на це", - наголосив Гейтс.

Нагадаємо, 5 грудня закінчується термін дії чинного договору про скорочення наступальних озброєнь, підписаним між Росією та США в 1991 році. Раніше президенти Росії і США Дмитро Мєдвєдєв і Барак Обама домовилися розпочати переговори щодо укладення нової угоди.

На початку червня в Женеві пройшов другий раунд російсько-американських консультацій за договором. Американська сторона назвала переговори продуктивними.

Читайте також:

США націлять ядерні ракети на 12 об'єктів у Росії

Українські експерти знайшли діру в протиракетній обороні Росії

Росія продала США урану на мільярд доларів

Перша зустріч Мєдвєдєва та Обами: "перезавантаження" почалося

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: