Пентагон розмістить в Європі кораблі з балістичними ракетами

Міністр оборони США розкрив плани щодо ПРО в Європі: замість радарів будуть крейсери з ракетами, а наземні частини зведуть лише у 2015 році.

Згідно з новим планом США, для захисту від ракетної загрози з боку Ірану в Європі будуть розміщені кораблі з балістичними ракетами морського базування. Розташування наземних комплексів відкладене до 2015 року.

"Зараз у нас з'явилася можливість розмістити нові датчики і ракети-перехоплювачі на півночі і півдні Європі. У найближчій перспективі їх буде досить для забезпечення захисту від безпосередньої ракетної загрози з боку Ірану або інших країн", - заявив Гейтс.

Він уточнив, що на кораблях будуть встановлені ракетні комплекси SM-3 (Standard Missile 3). За словами генерала Джеймса Картрайта, передбачається, що в Середземному і Північному морях постійно нестимуть службу три військові кораблі ВМС США.

"Новий підхід до ПРО передбачає розміщення в Європі радарів і ракет-перехоплювачів", - заявив Гейтс, але зауважив, що оцінка іранської загрози змінилася і США створюватимуть нову систему захисту, концентруючись на загрозі з боку ракет малої дальності.

Гейтс також наголосив, що США залучатимуть союзників до створення нової системи протиракетної оборони.

Як заявив президент Сполучних Штатів Барак Обама, новий варіант системи ПРО був схвалений міністром оборони і Об'єднаним комітетом начальників штабів. За словами Обами, змінюючи програму протиракетної оборони в Східній Європі США враховували інтереси Росії.

При цьому Обама наголосив, що Вашингтон і надалі підтримуватиме тісні зв'язки з Польщею і Чехією (де раніше планувалося розміщення ПРО) у сфері оборони.

Читайте також:

Обама: ми змінили систему ПРО, щоб вона відповідала інтересам Росії

США замінять ПРО в Європі альтернативним проектом

У Польщі відмову від ПРО назвали катастрофою

США відмовляються від розміщення ПРО в Європі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: