Пентагон розповів про свою головну військову вразливість

Пентагон розкрив ефективний і не занадто витратний спосіб підірвати плани США щодо забезпечення військової переваги в світі, розгортання іноземних баз, систем ПРО та інших озброєнь.

Американські військові стратеги знайшли ахіллесову п'яту військової машини США. Для паралічу американської військової машини досить перекрити доступ до паливно-мастильних матеріалів в місцях дислокації баз, вважають аналітики.

Як заявив заступник голови управління ВПС США зі стратегічного планування Олів'є Фрітц, вся стратегія Пентагону з боротьби у майбутньому з ймовірними супротивниками вибудувана на принципі "доступу", тобто виходить із припущення, що сухопутні війська зможуть проводити операції з території іноземних баз, авіація - літати в повітряному просторі інших країн, а флот - перебувати в міжнародних водах.

"Однак дана концепція абсолютно не враховує очевидно1 і "потенційно руйнівно1 вразливості", наводить видання National Defense слова представника ВПС, сказані ним на семінарі, організованого Арлінгтонським інститутом MIAS. "Проблема полягає в тому, яким чином бази забезпечуються ПММ", - сказав аналітик.

За словами Фрітца, він провів відповідне дослідження на прикладі військових баз, закріплених за Центральним командуванням армії США. "Це абсолютно безладна організація, - розкрив він "секрет. Безліч постачальників, безліч перевезень по суші. Всі ці вузли можуть бути перерублені".

Заступник голови управління зі стратегічного планування закликав переосмислити роль джерел енергії у військовому плануванні, доктрині і в політиці закупівлі озброєнь, вказавши на погіршення ситуації в цій сфері, в тому числі у зв'язку з підвищенням вимоги до якості палива.

"Ми стали більше залежати від паливних шляхів", - констатував він, відзначивши, що для ВПС критичною точкою став острів Гуам, доставка палива на який "важка і вразлива".

Крім того, сухопутні частини практично вже не беруть участь в охороні авіабаз, тому льотчикам доводиться забезпечувати охорону самостійно, наприклад, в Іраку і Афганістані. Фрітц також поділився побоюваннями, що Пентагону фізично може не вистачити протиповітряних і протиракетних систем, щоб забезпечити захист більшості баз.

Читайте також:

Армія США застосувала музику Metallica для психічної атаки на талібів

База ВПС США в Киргизії призупинила роботу

Німецькі війська в Афганістані помилково знищили п'ятьох солдатів

Росія розгорнула у світовому океані масштабні навчання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: