Пентагон розробив 30-річний план для ВПС і ВМС США

План, розрахований на 30 років, передбачає щорічні витрати на покупку кораблів у розмірі "не більше 15,9 мільярдів доларів на рік".

Міністерство оборони США оприлюднило план розвитку військового кораблебудування, військово-повітряних сил і морської авіації, повідомляє NavyTimes. План, розрахований на 30 років, передбачає щорічні витрати на покупку кораблів у розмірі "не більше 15,9 мільярдів доларів на рік", відмова від покупки нових бомбардувальників і скорочення числа пілотованих бойових літаків.

Міністр оборони США Роберт Гейтс представив новий план Пентагону Комітету з питань збройних сил Сенату 2 лютого 2010. Документ розділений на дві частини: одна стосується безпосередньо військового кораблебудування, а друга - авіації. План розвитку військової авіації був розроблений Пентагоном вперше.

Кораблебудівна частина 30-річного плану передбачає збільшення числа високошвидкісних суден JHSV до 23, причому їх операційні можливості повинні бути значно розширені. Крім того, Пентагон вирішив відмовитися від будівництва двох нових кораблів управління і спрямувати вивільнені кошти на продовження термінів служби двох діючих суден такого типу, прийнятих на озброєння в 1970-х роках. Термін служби кораблів буде продовжено до 2029 року.

Крім того, Пентагон запропонував стандартизувати допоміжні кораблі постачання так, щоб у складі ВМС діяли такі судна двох типів. ВМС отримає кораблі доставки боєприпасів і сухих вантажів T-AKE і двокорпусні танкери T-AO (X).

У цілому, Пентагон має намір підтримувати кількість кораблів у флоті на рівні 313 одиниць. При цьому кількість авіаносців до 2040 року становитиме 11 одиниць, а після знизиться до десяти. Крім того, Міністерство оборони США підтвердило плани обмежити розвиток проекту по створенню "есмінців майбутнього" DDG-1000 трьома кораблями, а також створити новий радар для есмінців DDG-51 і підтримати число десантних кораблів на рівні 33 одиниць.

Авіаційна частина великого плану Пентагону припускає відмову від придбання нових дальніх бомбардувальників у період з 2011-го по 2020 рік. Замість цього гроші будуть витрачатися тільки на ремонт і модернізацію діючого парку бомбардувальників. Нові закупівлі подібних літаків почнуться тільки після 2020 року, коли, на думку Міністерства оборони США, виникне потреба в літаках дальньої авіації та військових транспортниках. З 2011-го по 2015 рік Пентагон має намір витратити 1,9 мільярда доларів на розробку і створення бомбардувальника нового покоління.

Військове відомство також вирішило зробити ставку на безпілотні ударні комплекси - їх число за 30 років має зрости в чотири рази. При цьому чисельність пілотованих бойових літаків знизиться на десять відсотків. Так, за оцінкою Пентагону, кількість винищувачів і штурмовиків знизиться з 3264 одиниць у 2011 році до 2929 одиниць у 2020-му. Для порівняння, число тільки морських багатоцільових БПЛА зросте за той же період з 72 одиниць до 476. Число розвідувальних літаків ВМС знизиться з 580 до 542 одиниць.

В цілому Пентагон планує витратити на розвиток військової авіації 268 мільярдів доларів, причому щорічне фінансування цієї галузі буде підвищуватися. Зокрема, середньорічне зростання військових авіаційних програм складе близько трьох відсотків до 2020 року.

Читайте також:

США більше не бачать військової загрози у Росії та Китаї

Нова доктрина США: від війни на два фронти до операцій по усьому світу

Іран провів успішні випробування ракети-носія

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: