Пентагон створить найдорожчий винищувач

Вартість кожного винищувача F-35 може перевищити 100 млн доларів, але США "не бачать дешевшої альтернативи".

Новітній американський винищувач F-35 може побити рекорд і стати найдорожчим за всю історію оборонних проектів США. За попередніми підрахунками експертів, ціна військового літака у завершенні його розробки може вдвічі перевищити заплановану спочатку.

Як розповіла голова відділу з оцінки вартості програм міністерства оборони США Крістіна Фокс, в результаті спільної роботи американських підприємств і фахівців кількох західних країн вартість кожного винищувача може перевищити 100 млн доларів, а це означає, що дана програма стане найдорожчою в історії США.

При цьому його розробники вважають, що досконалішої і вигіднішої для держави програми поки що не існує, тому необхідно продовжувати вкладати кошти у вже наявну. Разом з тим, за словами заступника голови Пентагону з закупівлі нової техніки Ештона Картера, "програма створення даного винищувача значно сповільнилася в останні кілька років".

Нагадаємо, що початкова вартість новітнього винищувача п'ятого покоління F-35, розрахована ще у 2002 році, становила трохи більше 50 мільйонів доларів. Однак з урахуванням збільшення вартості розробки і необхідної кількості винищувачів для оснащення збройних сил американський уряд буде змушений витратити на доопрацювання і виробництво літаків близько 300 мільярдів доларів.

Крім того, через те, що винищувач ніяк не вдається "довести до розуму", ВПС і флоту доведеться чекати літаків не до 2011 року, як планувалося раніше, а до 2016 року. Перша ж модель, призначена для морської піхоти, з'явиться лише не раніше 2012 року. Всього американській армії буде потрібно трохи менше двох з половиною тисяч крилатих машин.

Відзначимо, що F-35 повинні прийти на заміну застарілого F-16 і стати основою американської тактичної авіації. Адже, як обіцяють авіаконструктори, їх новий виріб буде малопомітним для радарів, здатним нести високоточні бомби і отримувати бойову інформацію не тільки від інших літаків, але й із супутників.

Читайте також:

Списані винищувачі F-16 США передадуть Іраку

На створення винищувача п'ятого покоління в Росії та Індії піде 6-10 років

Російський "винищувач з людським інтелектом" здійснив другий політ

Америка озброює Єгипет винищувачами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: