Пентагон відмовився розслідувати інформацію, яку було оприлюднено Wikileaks

Пентагон не планує заново розслідувати справи щодо зловживання іракських сил безпеки, про які йдеться в документах, нещодавно опублікованих на сайті Wikileaks.

В американському оборонному відомстві заявили, що Пентагон не планує заново розслідувати справи щодо зловживання іракських сил безпеки, про які йдеться в документах, нещодавно опублікованих на сайті Wikileaks.

Представник Пентагону сказав, що американські військові передали іракській стороні всі документи щодо зловживання відносно затриманих безпосередньо після того, як про такі дії стало відомо.

На сайті Wikileaks був розміщений у відкритому доступі 391831 секретний рапорт американських військових про інциденти та надзвичайні події під час іракської операції. У багатьох з них йдеться про грубі порушення прав людини з боку іракських сил безпеки, включаючи тортури і навіть страти без суду.

Крім того, згідно з оприлюдненими даними, за сім років кілька сотень цивільних осіб були вбиті американськими військовими за підозрою в агресивних намірах, головним чином, поблизу армійських КПП або під час вертолітних ударів.

Матеріали, що стали надбанням гласності в ніч з п'ятниці на суботу, також містять найбільш повні на сьогоднішній день відомості про людські втрати під час іракської кампанії. З початку операції загинули 109032 особи, в тому числі 66081 мирних жителів, 23984 бойовика, 15196 іракських військовослужбовців, поліцейських і співробітників служб безпеки і 3771 представник коаліційних сил.

Раніше американські військові заперечували, що ведуть рахунок втрат серед цивільного населення Іраку.

Цей витік секретних даних став наймасштабнішим в історії Сполучених Штатів. Вашингтон розкритикував її організаторів, хоча керівництво Wikileaks наголошує, що всі імена в документах були попередньо видалені, щоб не допустити яких-небудь наслідків для конкретних людей.

"Нова безвідповідальна публікація вкрадених конфіденційних документів ставить під загрозу життя людей і постачає наших супротивників важливою інформацією", - написав в "Твіттері" голова Об'єднаного комітету начальників штабів адмірал Майкл Маллен.

Засновник сайту Джуліен Ассандж на прес-конференції в Лондоні в суботу заявив, що, за його відомостями, жодна людина на постраждала в результаті публікації на Wikileaks приблизно 90 тисяч аналогічних документів щодо Афганістану раніше цього року.

Читайте також:

WikiLeaks опублікував досьє про війну в Іраку

В Інтернеті опублікують сотні тисяч секретних документів про війну в Іраку

Норвезькі ЗМІ отримали доступ до засекречених документів по Афганістану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: