Пентагон визначив основного підозрюваного у витоку "афганських" документів

Рядового першого класу Армії США Бредлі Меннінга вважають головним винуватцем витоку секретної інформації.

Міністерство оборони США вважає основним винуватцем витоку тисяч документів, що стосуються військової операції в Афганістані, рядового першого класу Армії США Бредлі Меннінга, повідомляє CNN.

Меннінг з травня 2010 року знаходиться під вартою. Йому вже пред'явлено звинувачення в тому, що він виклав на сайт WikiLeaks відеозапис американського авіаудару по Багдаду.

Анонімне джерело CNN у Пентагоні підкреслило, що серед 91 тисячі документів, опублікованих WikiLeaks, поки виявлений лише один, що має гриф "таємно", причому досить низького рівня. Фахівці, що розслідують витік, вважають, що Меннінг, який служив аналітиком в розвідці Армії США, для скачування документів скористався своїм доступом до Secret Internet Protocol Router Network - особливо захищеної інформаційної системи американських військових, що надає користувачам доступ до закритих даних в залежності від їх рівня допуску.

У Пентагоні підкреслили, що Меннінг міг передати WikiLeaks багато, але не всі документи, які були опубліковані, тому слідчі продовжать пошук інших підозрюваних.

У червні Меннінгу вже були пред'явлені звинувачення за вісьмома пунктами. Армія США ще не визначилася, чи повинен він з'явитися перед цивільним судом або перед військовим трибуналом. Він відмовився співпрацювати зі слідством і не відповідає ні на які питання слідчих.

Нагадаємо, сили коаліції програють війну в Афганістані, військові вбивають сотні мирних жителів і інформація про це не стає надбанням громадськості, число нападів з боку талібів збільшується, а командувачі силами НАТО побоюються, що Пакистан і Іран підтримують нестабільність в регіоні. Про це йдеться в секретних матеріалах, які опублікували деякі ЗМІ на Заході.

Читайте також:

В секретних документах Wikileaks виявили слід бен Ладена

Wikileaks пообіцяв опублікувати тисячі нових секретних документів про Афганістан

Секретні матеріали: НАТО програє війну в Афганістані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: