Пентагон визнав можливість перемоги талібів

Американське військове командування вимагає збільшити контингент в Афганістані, інакше Талібан може перемогти у війні.

Міністр оборони США Роберт Гейтс і колишній глава британських збройних сил Річард Даннат попереджають про небезпеку поразки в Афганістані і вимагають збільшення чисельності військ НАТО в цій країні.

Якщо ісламського угруповання "Талібан" вдасться захопити контроль над більшою частиною країни, це призведе до посилення впливу терористичної організації "Аль-Каїда", заявив Гейтс.

У разі захоплення угрупованням "Талібан" влади в Кабулі не виключена ймовірність того, що "Аль-Каїда" знову переміститься з Пакистану в Афганістан і буде використовувати Кабул як базу для нападів на війська НАТО.

Однак навіть якщо це і не відбудеться, втрата США та міжнародним контингентом контролю над Кабулом стане важливим "символом перемоги" для "Аль-Каїди", сказав Гейтс. Таким чином, в даний час виведення американських військ з Афганістану виключений.

Відставний глава британських збройних сил генерал Річард Даннат, у свою чергу, дорікнув уряд Великобританії в тому, що він відповів відмовою на вимогу військового командування збільшити цього року чисельність британського військового контингенту в Афганістані ще на 2000 людей.

"Якщо військове керівництво каже, що нам необхідно більше солдатів, і що ми маємо в своєму розпорядженні необхідними для цього резервами, уряду країни варто прислухатися до порад військових", - заявив генерал.

Так вважає і міністра оборони США. "Через неспроможність нашого уряду ухвалити рішення про збільшення чисельності військового контингенту в Афганістані" Талібан "піднімає голову", - заявив Гейтс.

Нагадаємо, що 7 жовтня виповнюється вісім років з моменту введення військ НАТО на територію Афганістану.

Президент США Барак Обама заявив, що не збирається виводити американські війська з країни.

Виступаючи перед лідерами конгресу американський президент зазначив, що його оцінка стратегії в Афганістані не включає в себе можливості виведення військ з країни або зменшення їх кількості. Огляд стратегії США в Афганістані з боку президента дуже затягся і створює політичні тертя навіть серед членів президентської партії.

Читайте також:

Обама не збирається виводити війська з Афганістану

Таліби закликали НАТО залишити Афганістан

США за вісім років вклали в Афганістан 110 млрд доларів

По всьому Афганістану повстанці палять автоколони НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: