Пентагон вперше за півстоліття розкрив дані про ядерний арсенал США

За даними Пентагону, з 1967 року арсенал скоротився на 87% і зараз становить 5113 боєголовок. Правда, ще кілька тисяч знаходяться в "стадії очікування демонтажу".

США мають в своєму розпорядженні 5113 ядерних боєзарядів.

Про це оголосило в понеділок, 3 травня, американське оборонне відомство.

Дані про ядерний арсенал США Пентагон розкрив вперше з 1961 року.

"Зробити більш прозорою інформацію про світові запаси ядерної зброї, - вкрай важливо для застосованих заходів по її нерозповсюдженні та контролю за озброєннями", - йдеться в поширеній Пентагоном заяві.

За словами високопоставленого чиновника з Пентагону, що повідомив про арсенал США на умовах анонімності, ще кілька тисяч списаних боєголовок знаходяться в стадії очікування демонтажу.

Про те, що Сполучені Штати розкриють дані про наявні в їхньому розпорядженні ядерні боєзаряди, раніше в понеділок оголосила голова Держдепартаменту США Гілларі Клінтон, виступаючи в Нью-Йорку на Конференції щодо дотримання Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ).

"У Вашингтоні прийняли рішення оприлюднити дані про запаси ядерної зброї, які сьогодні має в своєму розпорядженні Америка, а також відомості про те, яку кількість ядерних боєголовок влада країни знищила від 1991р. Це зроблено для тих, хто сумнівається, що США виконують умови угоди з роззброєння", - сказала глава держдепартаменту.

В ході свого виступу глава американської дипломатії вказала також, що США не мають наміру застосовувати ядерну зброю проти неядерних держав.

Нагадаємо, 8 квітня 2010 президент Росії Дмитро Мєдвєдєв і президент США Барак Обама підписали новий російсько-американський договір про стратегічні наступальні озброєння.

Раніше в квітні США ухвалили ядерну стратегію, за якою кількість озброєнь значно скорочувалася, проте американський уряд не оприлюднив подробиці стратегії і не розкрив точні цифри.

Читайте також:

Генсек ООН закликав до повного знищення ядерної зброї на планеті

США оприлюднили нову ядерну стратегію

Путін запропонував Україні ядерну революцію

Скандал в Японії: атомна зброя США базувалася в країні всупереч трьом без'ядерним принципам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: