Пентагон "загубив" 8,7 млрд доларів, виділених на відбудову Іраку

Американське військове відомство не змогло відзвітувати про 96% коштів, виділених на відновлення Іраку. Ці гроші були отримані від продажу іракської ж нафти та газу.

Міністерство оборони США не змогло відзвітувати про 96% коштів, виділених на відновлення Іраку. Американська армія не змогла пояснити, куди були витрачені 8,7 мільярдів доларів.

"Загублені" мільярди були виявлені під час перевірки витрат Пентагону з боку регуляторів США. Спеціальний генеральний інспектор з нагляду за відновленням Іраку заявив, що Міноборони США не може чітко показати, як були витрачені 96% виділених їм коштів.

Нормальні фінансові документи відсутні на 8,7 млрд доларів з 9 млрд, якими Пентагон розпоряджався в період з 2004 по 2007 рік. Всі ці гроші мали бути спрямованими на різні проекти з відновлення нормального життя в Іраку.

Зі свого боку, в Міноборони заперечили, що заява аудиторів не обов'язково означає, що гроші пропали. Можливо, за словами представників Пентагону, бухгалтерські документи були передчасно здані в архів.

У відповіді, доданій до висновку комісії, військові зазначили, що пошук зниклих коштів може зажадати "значних зусиль з вивчення архівів".

Більша частина коштів, які направляються на відбудову Іраку, отримана від продажу іракської нафти і газу. Певна сума була отримана від реалізації заарештованих перед вторгненням активів уряду Саддама Хусейна.

У висновку комісії сказано, що встановити, як витрачені гроші, буде практично неможливо, оскільки нормального обліку не велося.

Іракський уряд поки не коментує ситуацію.

Читайте також:

З іракських підручників приберуть ім'я Саддама Хусейна

В Афганістані знайшли поклади сировини на трильйон доларів

Співробітників Пентагону викрили в скачуванні дитячої порнографії

У США створюють армію безсмертних солдатів-рабів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: