Пентагон закликав Росію пояснити свої дії на кордоні з Україною

Пентагон закликав Росію пояснити свої дії на кордоні з Україною

Фото: Associated Press

Росія перемістила від 15 тис. до 25 тис. військових до Криму, або ближче до кордонів України.

Росія продовжує накопичувати військові сили на кордоні з Україною та на території Криму і це викликає занепокоєння.

Про це заявив речник Пентагону Джон Кірбі, пише Голос Америки.

"Загалом, протягом останніх двох тижнів ми бачили збільшення сил вздовж кордону з Україною та в окупованому Криму", - зазначив посадовець.

Він, однак, відмовився дати оцінку кількості російських військ в регіоні, хоча і зазначив, що кількість військ "однозначно більша" в Криму, ніж у 2014 році. Росія пояснює збільшення кількості військ на кордоні проведенням навчань. В якості першого кроку з деескалації ситуації, Кірбі закликав Росію чітко заявити про свої наміри:

"Ми закликаємо Росію чітко заявити про свої наміри. Ми не вважаємо, що таке нагромадження сприяє безпеці та стабільності вздовж кордону з Україною і, звичайно, в окупованому Криму", - зауважив посадовець.

Раніше оцінки нагромадження Росією військових сил в регіоні озвучило представництво США в ОБСЄ:

"Росія перемістила від 15 тис. до 25 тис. військових до Криму, або ближче до кордонів України. Ця кількість включає піхоту, танкові батальйони, гелікоптери та активи протиповітряної оборони", - вказала тимчасово повірена США в ОБСЄ Кортні Остріан.

Спікерка відзначила, що Росія розмістила в Криму 31 500 військових а також розташувала просунуті системи протиповітряної оборони, такі як установки C-400, бойові літаки та систему крилатих ракет для берегового захисту.

Нагадаємо, що Росія погодилася на припинення вогню на Донбасі. Усі чотири сторони підтвердили своє прагнення до дотримання режиму повного та всеосяжного припинення вогню. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація