Перебіжчик, зі слів якого США почали війну в Іраку, зізнався у брехні

Виправдання військової операції США в Іраку побудовано на брехливих свідченнях. Жодної зброї масового ураження у Саддама Хусейна не було.

Іракський перебіжчик, чиї свідчення США використали для виправдання військового вторгнення до Іраку, зізнався, що збрехав заради помсти Саддаму Хусейну.

Інженер Рафід Ахмед Алван аль-Джанабі, відомий розвідкам США і Німеччини під кодовим ім'ям Curveball (використовується у значенні "хитрун"), втік з Іраку в 1995 році.

Він переконав Білий дім у тому, що Ірак має секретну програму розробки біологічної зброї, і тепер вперше публічно зізнався, що сфабрикував цю історію від початку до кінця заради особистої помсти. І потім з жахом спостерігав, як його брехливі свідчення використовувалися для виправдання початку військових дій.

"Може, я мав рацію, може ні. Вони дали мені цей шанс. У мене був шанс сфабрикувати що-небудь, щоб скинути режим. Саддам не допускав свободи на нашій землі. Не було інших політичних партій. Ви мали вірити в те, що говорив Саддам, робити те, що хотів Саддам. І цього не хотів. Я мав зробити щось для своєї країни. Я зробив це, і я задоволений, тому що в Іраку більше немає диктатора", - сказав Джанабі в інтерв'ю британській The Guardian.

"Я і мої сини пишаємося цим, а також пишаємося тим, що ми були причиною того, що Іраку дали подобу демократії", - додав він.

Джанабі заявив, що не жалкує про свій вчинок, і якби він повернувся у минуле, то вчинив би так само, попри мільйони жертв війни серед цивільного населення.

"Я скажу вам дещо, коли я чую, як когось - не тільки в Іраку, але і взагалі на будь-якій війні - убили, мене це дуже засмучує. Але дайте мені інше рішення. Ви можете запропонувати інше рішення Повірте мені, не було іншого способу принести в Ірак свободу. Не було інших можливостей", - вважає Джанабі.

Свої доповіді перебіжчик з 2000 року передавав Федеральній розвідувальній службі Німеччини, яка контактувала з американськими колегами. За словами Джанабі, розвідка ідентифікувала його як інженера-хіміка. Згодом інформатор отримав політичний притулок у Німеччині.

За словами Джанабі, контакти з ним активізувалися за місяць до знаменитої промови держсекретаря США Коліна Пауелла в ООН, де той повідав про небезпеку військової машини Іраку.

Він також зізнався, що його брехня була розкрита ще в середині 2000 року, коли війна в Іраку вже йшла. Тоді співробітники німецької розвідки зустрілися з колишнім главою іракської комісії з військової промисловості Базилем Латіфа. Останній і розповів агентам, що жодних вантажівок з біологічною зброєю в Іраку не було.

Згодом цей факт у мемуарах визнав і екс-міністр оборони Дональд Рамсфельд, який написав, що Багдад у 2003 році не володів зброєю масового ураження, і чинний міністр оборони США Роберт Гейтс, який визнав, що привід для вторгнення до Іраку був вигаданим.

Читайте також:

Після бомбардувань США в Іраку народжуються діти-мутанти

Обама оголосив про завершення війни в Іраку

Американці стратили Саддама Хусейна на "гуманній" шибениці

Британська розвідка: мирному вирішенню конфлікту в Іраку завадила Росія

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: