Перед арештом Медоффа з його рахунків зникли мільярди

Державний опікун збанкрутілої компанії Бернарда Медоффа подає до суду на інвесторів, яких вважає замішаними у шахрайстві.

Близько 12 мільярдів доларів було знято з рахунків компанії Бернарда Медоффа різними вкладниками протягом 2008 року, причому половина суми була знята за три місяці до арешту фінансиста-шахрая.

Такі дані наводить газета The New York Times з посиланням на людей, ознайомлених з підсумками аналізу ділових операцій компанії. Нагадаємо, Медоффа звинувачують у створенні найбільшої в історії фінансової піраміди, через яку інвестори втратили понад 50 мільярдів доларів.

Остаточний вердикт буде винесений у червні 2009-го, наразі він перебуває під вартою. Як повідомляється, Медоффу загрожує до 150 років ув'язнення.

Отримані The New York Times нові дані дають сподівання обдуреним вкладникам: згідно з федеральним законодавством, державний опікун банкрутства Ірвінг Пікард має право подавати до суду на інвесторів, які зняли гроші нечесним шляхом або брали участь в шахрайстві.

Зокрема, йому вже вдалося відсудити близько мільярда доларів і, з урахуванням нових позовів, можливо, вдасться повернути вкладникам більше.

Так, 12 травня Ірвінг Пікард подав два позови до Федерального суду у справах про банкрутство в Манхеттені. Один - на суму в 5,1 млрд доларів проти Джеффрі М. Піковера, який вважається однією з найбільш помітних жертв афери Медоффа. У позові йдеться про те, що Піковер, можливо, був навіть залучений в протизаконну схему. Його адвокат, навпаки, стверджує, що Піковер та його дружина вважали себе друзями сім'ї Медофф і "були дуже шоковані, дізнавшись про його аферу".

Інший позов на 1 млрд доларів був поданий проти компанії Harley International. Протягом останніх шести років ця компанії 14 разів знімала свої кошти з рахунків Медоффа. Транзакція на 425 млн доларів пройшла за три місяці до арешту. Пікард вважає, що фонд знав про шахрайство.

Бернард Медофф раніше очолював раду директорів фондової біржі Nasdaq. Наприкінці 2008 року з'ясувалося, що його інвестиційний фонд Madoff Investment Securities діє за принципом фінансової піраміди. Його заарештували. 71-річний фінансист визнав свою провину.

Читайте також:

В мобільниках з'являться фінансові піраміди "а-ля Медофф"

Жертв афериста Медоффа нагодують безкоштовним обідом

"Аферист сторіччя" Медофф визнав свою вину

Рейтинг фінансових шахраїв очолив Бернард Медофф

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: