Перед стратою Саддам Хусейн просив захисту від Ірану

ФБР було змушене розсекретити допити екс-президента Іраку Саддама Хусейна, але тексти виявилися з "редакторськими правками".

В США розсекретили тексти допитів іракського лідера Саддама Хусейна, які агенти ФБР проводили перед його повішанням.

Саддам Хусейн розповів слідчим, що дозволив всьому світу вірити, що у нього є зброя масового знищення, оскільки боявся показатися слабким Ірану, пише The Washington Post.

Екс-президент Іраку також назвав Усаму бен Ладена "фанатиком" і заявив, що не мав нічого спільного з "Аль-Каїдою".

Навпаки, він почував себе настільки вразливим перед можливою загрозою з боку "фанатичних" тегеранських мулл, що був готовий навіть укласти "договір про безпеку із Сполученими Штатами про захист (Іраку) від регіональних погроз".

Видання нагадує, що президент Джордж Буш віддав наказ про початок військової операції трохи більше шести років тому, ґрунтуючись на тому, що іракська зброя масового знищення представляє загрозу світовій спільноті. Тоді в Білому домі наполягали, що режим в Багдаді тісно пов'язаний з "Аль-Каїдою", яка організувала теракт в Нью-Йорку 11 вересня.

Зведення ФБР за двадцятьма офіційними допитами Хусейна і п'ятьма "неформальними бесідами" отримало Національне управління архівів і документації завдяки Закону про свободу інформації.

Управління, що є незалежною неурядовою організацією, виклало отримані тексти у вільному доступі на веб-сайті. Повідомляється, що тексти були передані з деякими вилученнями, а останнє інтерв'ю, від 1 травня 2004 року, було повністю відредаговано.

Нагадаємо, Саддама Хусейна стратили через повішення 30 грудня 2006 року. Перед цим з 7 лютого по 1 травня проводилися офіційні допити на арабській мові, за ними ще п'ять неформальних бесід - з 10 травня по 28 червня.

Читайте також:

В Ірані публічно стратили 6 опозиціонерів

Виведення американських військ в Іраку "відсвяткували" терактом

В Іраку вбили главу суннітського блоку парламенту

Після вторгнення США в Іраку загинули 110 тисяч людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: