Перед закінченням Другої світової Японія вмовляла СРСР забрати Курили

Російські ЗМІ публікують документи, згідно з якими Японія готова була піти СРСР на значні територіальні поступки.

За рік до закінчення Другої світової війни японський МЗС хотів піти на територіальні поступки Радянському Союзу, щоб той не вступав у війну на боці США і Великобританії.

Зокрема, за даними російських ЗМІ, в обмін на нейтралітет Токіо пропонував Москві забрати Південний Сахалін і Південні Курили, навіть було розроблено відповідний документ. Але ця спроба не вдалася, вже через рік, 2 вересня 1945 року, на лінкорі в Токійській затоці був підписаний акт про беззастережну капітуляцію Японії, яка зазнала поразки.

У Японії поширена версія про те, що радянський лідер Йосип Сталін вступив у війну на Далекому Сході для того, щоб ще до капітуляції японського уряду захопити Південний Сахалін і Курильські острови.

А вже в 1950-х роках японці почали вимагати повернення Курил. На їх думку, Росія незаконно окупувала чотири острови - Ітуруп, Кунашир, Шикотан і групу дрібніших, яку японці називають Хабомаї. У 1956 році СРСР висловив готовність передати Токіо Шикотан і Хабомаї після підписання мирного договору. Проте Токіо відмовився, наполягаючи на поверненні всіх Південних Курил.

Останнім часом ситуація довкола островів загострилася через те, що 3 липня японський парламент оголосив Курили своєю територією. МЗС РФ назвав цей документ "дуже прикрим". Через неврегульовану територіальну суперечку між РФ і Японією досі не підписано мирного договору, хоча ще в 1956 році сторони підписали декларацію про припинення війни.

Читайте також:

Росія відмовилася від японської гуманітарної допомоги Курилам

Британська газета "подарувала" Японії один з Курильських островів

Японія оголосила російські Курили своєю невід'ємною частиною

Японія вимагає в Росії роз’яснень щодо "окупації" Курильських островів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: