Перед зустріччю з Путіним Трамп заговорив про війну між супердержавами

Риторика президента США в Польщі не сподобалася Кремлю.

Безпека у світі та Росія як основна їй загроза – такими були основні теми розмов американського президента Дональда Трампа в Польщі. Під час свого першого публічного виступу в Європі очільник США згадав про Україну, закликавши РФ припинити агресію відносно нашої держави, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Ми закликаємо Росію припинити дестабілізаційну діяльність в Україні й інших країнах, а також підтримку ворожих режимів, зокрема в Сирії та Ірані. І замість цього приєднатися до спільноти відповідальних націй у нашій боротьбі проти спільних ворогів і захисту цивілізації", - заявив Трамп.

ВідеоРеакція на поведінку РФ та постачання зброї: результати візиту Трампа до Польщі

Також міністерства оборони Америки та Польщі підписали важливу військову угоду про доставку американських систем протиракетної оборони "Патріот". Вони потрібні полякам для бази ПРО, яку нині розбудовують у Редзіково недалеко від Калініграда. Ця база має перехоплювати російські ракети.

Трамп запевнив, що Америка готова підтримувати спокій у Східній Європі. "Сильний союз Польщі з НАТО залишається ключовим елементом і є гарантією того, що війна між супердержавами ніколи не призведе до спустошення, яке було раніше. Разом з Польщею ми випрацьовуємо реакцію на агресивну і дестабілізаційну поведінку Росії", - наголосив Трамп.

Фотогалерея Припинити дестабілізацію України: Трамп під час промови у Варшаві звренувся до РФ (11 фото)

Випад Трампа прокоментували у Кремлі, але дуже лаконічно. "Ми не згодні з таким підходом", - заявив речник Путіна Дмитро Пєсков.

Загалом американського президента, попри нечисленні протести, дуже тепло зустрічали у Варшаві – послухати його прийшли кілька тисяч людей. Під час свого публічного виступу Трамп кілька разів зривав аплодисменти – наприклад, коли говорив, що треба закрити кордони для тероризму, натякаючи на прийняття біженців.

Нині американська делегація вже прибула до Гамбурга на саміт G20, де Трамп матиме зустріч з Путіним.

Кореспондент ТСН Маргарита Ситник

Залиште свій коментар