"Передозування" свободи слова в Німеччині

В Німеччині газетний скандал. Там щодня можна придбати свіжу газету з цитатами Адольфа Гітлера.

В Німеччині можна вільно придбати газети, котрі рясніють свастикою і нацистськими гаслами. Тексти - точна копія видань часів Третього рейху.

Сьогодні в Мюнхені стартує судовий процес. Чи дозволить Феміда публічну ностальгію за Гітлером та Гебельсом - ще питання, але поки що, наприклад, в газеті "Zeitungszeugen" можна побачити звернення Адольфа Гітлера до народу, полум'яну промову Гебельса та звинувачення комуністів у підпалі Рейхстагу. Це слово в слово передрук зі шпальт 1933 року.

Провокативне видання за назвою "Газети, як свідки" виходило в 9 країнах, а в Німеччині викликало переполох. Видавці позиціонують часопис, як історичний доробок, тобто передруковують газети знакового для країни періоду і доповнюють їх коментарями істориків. Ніхто і не сумнівався, що для Німеччини обрали проміжок часу з 1933 по 1945 роки. За газету накладом 300 000 примірників правлять 4 євро. У військових казармах її оголосили "чтивом нон-ґрата". У кого виявлять заборонену літературу - миттєво відберуть.

Німецькі історики, які наважились писати коментарі до "коричневих статтей" 70-річної давності, дивуються роздмуханому скандалу. Їм ледь не щодня доводиться давати пояснення та інтерв'ю.

Чи має Баварський уряд право на свастики та нацистські історичні тексти - з'ясовуватиме суд.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: