Переговори ФАТХа і ХАМАСа провалилися

Діалог між палестинськими угрупуваннями поновиться наступного тижня. Поки що результатів практично немає.

Палестинським угрупуванням ФАТХ і ХАМАС так і не вдалося досягти домовленостей під час переговорів, які проходили у Каїрі.

Палестинці зупинили діалог до наступного раунду, який має відбутися наприкінці місяця на рівні генеральних секретарів цих організацій.

Головна мета, якої вони прагнуть домогтися – створення коаліційного уряду національної єдності, який буде керувати палестинськими територіями до формування нового кабінету за підсумками виборів 2010 року.

Поки що переговори з цього приводу безрезультатні. Сторони, зокрема, не змогли домовитися про програму нового уряду. ФАТХ наполягає на повному дотриманні зобов'язань Організації звільнення Палестини, зокрема у відносинах з Ізраїлем. Рух ХАМАС, який відповідно до підсумків останніх виборів повинен мати більшість в уряді, як і раніше відмовляється визнавати Ізраїль.

Втім, на думку Каїра, діалог пройшов успішно, і палестинцям за посередництва Єгипту вдалося добитися вагомих результатів.

"Були досягнуті важливі успіхи в різних аспектах міжпалестинського діалогу", - сказав єгипетський представник.

За його словами, за підсумками консультацій, які пройдуть наступного тижня, буде підготовлений і ухвалений "документ про єдність і національну згоду палестинців".

Нагадаємо, новий раунд міжпалестинського діалогу відкрився у Каїрі 10 березня. За ці дев'ять днів сторони погодили угоду про проведення виборів нового голови Палестинської національної адміністрації, депутатів Законодавчої ради і Національної ради, які повинні пройти до 25 січня 2010 року.

Після захоплення в червні 2007 року влади в секторі Газа прихильниками ХАМАСу на палестинських територіях встановилося двовладдя, а два найбільші рухи ФАТХ і ХАМАС припинили між собою всі контакти.

Діалог розпочався в січні 2009 року після тритижневої військової операції Ізраїля в секторі Газа, яка забрала життя сотень палестинців. Лідер ФАТХа і офіційно визнаний президент Палестинської автономії Махмуд Аббас виступив з пропозицією створити коаліційний уряд.

Читайте також:

На відновлення сектора Газа виділили 5 млрд. доларів

Клінтон: створення палестинської держави необхідне і неминуче

ХАМАС передав лист президенту США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: