Переговори про новий уряд Британії вестиме нащадок українських аристократів

Гордон Браун поступився своїм правом першим вести переговори про коаліцію: новий уряд формуватимуть консерватори і ліберал-демократи.

Проводити переговори про формування нового уряду Британії з переможцями виборів - Консервативною партією – належить лідеру ліберал-демократів Ніку Клеггу, відомого в Україні тим, що його предки жили в маєтку під Києвом.

Чинний прем'єр Великобританії, лідер Лейбористської партії Гордон Браун поступився цим правом Клеггу: за усталеною в Британії традиції, в умовах так званого "підвішеного парламенту", коли жодна з партій не може самостійно сформувати уряд, першочергове право вести коаліційні переговори має глава чинного уряду.

Але Нік Клегг, з яким хотів вести переговори Браун, заявив, що той "втратив право керувати" після того, як його партія поступилася першим місцем консерваторам на чолі з Девідом Кемероном. Саме з ними Клегг тепер буде домовлятися про формування коаліції та уряду.

Браун у відповідь заявив: "Я розумію і цілком поважаю позицію містера Клегг щодо того, що насамперед він хоче вести розмову з лідером Консервативної партії".

При цьому прем'єр уточнив, що в разі, якщо Клегг і Кемерон ні про що не домовляться, "я буду готовий обговорити з містером Клеггом ті області, де можуть бути укладені певною мірою угоди між двома партіями".

Девід Кемерон, чия політсила набирає найбільше мандатів (близько 300), вже заявив, що між ліберал-демократами і консерваторами можуть бути спільні питання. При цьому він уточнив, що розраховує швидко сформувати коаліцію і уряд.

"Сьогодні я хочу зробити велику, всеосяжну і відкриту пропозицію ліберал-демократам створити спільно більш сильний уряд, заснований на співпраці", - сказав Кемерон, виступаючи з заявою перед журналістами.

Нагадаємо, 6 травня у Великобританії пройшли парламентські вибори. За останніми даними, консерватори отримують 302 місця в парламенті, лейбористи - 256, а ліберал-демократи - 56. Решта партій в сумі отримали 36 депутатських крісел. Вперше в історії до парламенту вдалося пройти представникові партії "зелених". Всього в парламенті 650 місць.

Читайте також:

Гордон Браун починає переговори щодо створення коаліції у Британії

Найпопулярніший політик Британії виявився нащадком аристократів з-під Києва

Сотням британських виборців відмовили у праві голосування

Британський політик розбився в авіакатастрофі, агітуючи за свою партію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: