Переговори про вступ Туреччини до ЄС фактично зупинені, фінансування "заморожують" - Хан

Дата публікації
Переговори про вступ Туреччини до ЄС фактично зупинені, фінансування "заморожують" - Хан

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган / Reuters

Нідерланди не пустили до своєї країни міністра закордонних справ Туреччини.

У відносинах Туреччини та Євросоюзу – новий оберт кризи. Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган назвав нідерландців "пережитками нацизму і фашистами" після того, як до країни не пустили главу турецького МЗС.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Мевлют Чавушоґлу мав прилетіти до Роттердама агітувати турецьку громаду підтримати на референдумі конституційну реформу про розширення владних повноважень президента. Утім, за кілька годин до рейсу, приземлення літака головного турецького дипломата заборонили. Голландська влада пояснила рішення загрозою громадському порядку та безпеці. Чавушоґлу пригрозив Нідерландам суворими економічними і політичними санкціями.

Тим часом ЗМІ повідомляють, що силовики оточили дипломатичні місії Нідерландів на території Туреччини "з міркувань безпеки". Дипмісії призупинили роботу.

Раніше цього місяця мітинги турецьких політиків заборонили в кількох містах Німеччини, Австрії та Швейцарії.

На тлі холодних стосунків Туреччини з країнами Євросоюзу Брюссель вирішив урізати Анкарі мільярдні виплати "на досягнення Туреччиною європейських стандартів".

"Ми юридично зобов'язані співвіднести фінансову підтримку з тим прогресом, якого досягає країна. Негативні тенденції почалися ще до липневого путчу. Вони суперечать не тільки стандартам ЄС, але і міжнародному праву. Туреччина рухається не в бік Європи, а в протилежному напрямку", - сказав в інтер'ю агентству DPA єврокомісар з питань розширення і політики добросусідства Йоханнес Хан.

Фінансування програми євроінтеграції Туреччини на період від 2014 до 2020 року передбачає суму 4,45 млрд євро. ЄС виділив лише 26-ту частину від запланованого – 167 млн євро.

Остаточного рішення про замороження виплат Туреччини поки що немає. Хан переконує, що ЄС готовий і надалі допомагати Анкарі в побудові правової держави, проте "переговори про вступ Туреччини до ЄС фактично зупинені".

Турецький президент назвав нідерландців "пережитками нацизму і фашистами"

Турецький президент назвав нідерландців "пережитками нацизму і фашистами"

Наступна публікація