Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Переговори щодо "великої коаліції" в Німеччині вийшли на фінішну пряму

Анґела Меркель заявила про наявність ще "цілої низки серйозних розбіжностей" між учасниками переговорів

Переговори щодо створення урядової коаліції в Німеччині між партією канцлерки Анґели Меркель Християнсько-демократичним союзом (ХДС), сестринською партією Християнсько-соціальним союзом (ХСС) та Соціал-демократичною партією (СДПН) вийшли на фінішну пряму.

У п'ятницю, 2 лютого, усі понад 90 учасників переговорів від трьох партій, які працювали в різних робочих групах, зібралися в широкому складі.

ВідеоНовий парламент, старий канцлер: Ангела Меркель перемогла на виборах у Німеччині

Лідери партій перед початком вирішальної фази переговорів зазначили, що попри значний прогрес необхідно узгодити ще багато питань. Лідерка ХДС Анґела Меркель вказала на "цілу низку серйозних розбіжностей". "У нас присутня добра воля подолати їх, але попереду ще багато роботи", - наголосила Меркель, цитує агентство AFP.

Лідер соціал-демократів Мартін Шульц також вказав на потребу провести ще переговори "щодо різних сфер". Зокрема, він пообіцяв жорстке відстоювання з боку СДПН позицій у питаннях прав найманих працівників та медичного забезпечення. Шульц відмовився спрогнозувати, скільки ще можуть тривати коаліційні переговори, зазначивши, що час не тисне і варто "серйозно і детально проговорити останні пункти", які могли б привести до укладення коаліційної угоди.

Натомість лідер ХСС Горст Зеегофер висловив упевненість, що сторонам удасться домовитися вже у найближчі дні попри багато неузгоджених позицій. Він підтвердив намір учасників завершити переговори до неділі, 4 лютого.

Якщо сторони не досягнуть остаточної домовленості цими вихідними, то, очікується, переговори продовжать у понеділок та вівторок наступного тижня.

Як повідомлялося, двома днями раніше учасники переговорів дійшли згоди щодо таких пунктів коаліційної угоди, як захист довкілля та пенсійне забезпечення. Водночас Мартін Шульц назвав європейську політику центральним пунктом єднання коаліції.

Залиште свій коментар

Вибір редакції