Переговори Туреччини та Іраку не дали результату

Туреччина готова ввести війська до Північного Іраку, проте поки що чекає на реакцію США.

Туреччина відкинула пропозиції Іраку стосовно врегулювання кризи, що виникла між цими країнами.

Про це повідомила телекомпанія NTV. 

"Пропозиції іракської сторони з вирішення наявних проблем не задовольнили Туреччину", - повідомила телекомпанія з посиланням на високопоставлені дипломатичні джерела. 

МЗС Туреччини, зі свого боку, розповсюдило заяву, в якій зазначається, що пропозиція іракської сторони "спрямована на тривалу перспективу, проте зараз дуже важливий чинник часу". 

У документі наголошується, що Туреччина чекає від Іраку швидких і рішучих кроків для протидії бойовикам Робітничої партії Курдистану (РПК). 

У свою чергу, начальник збройних сил Туреччини Яшар Бююканит заявив, що армія його країни проведе транскордонну операцію в Північному Іраку проти курдських бойовиків, якщо перед нею буде поставлена таке завдання.

"Якщо потрібно, і перед нами буде поставлене таке завдання, ми проведемо операцію", - цитує турецького військового телекомпанія NTV. 

За його словами, військове відомство чекатиме підсумків майбутнього візиту в США прем'єра Туреччини Таїпа Ердогана. 5 листопада він проведе переговори у Вашингтоні з американським президентом Джорджем Бушем. 

Бююканит також повідомив, що в ході останньої операції на південному сході Туреччини було ліквідовано 35 курдських бойовиків. 
 
У п'ятницю в Анкарі пройшли переговори делегації Іраку з турецькою владою, що стосувалися питань спільного протистояння сепаратистській Робітничій партії Курдистану, табори якої розташовані в Північному Іраку.
 
В іракську делегацію входили міністр безпеки Ширван аль-Ваілі, глава військового відомства країни Абдель Кадер аль-Обейді Мухаммед Джасем, представники спецслужб, Демократичної партії Курдистану (ДПК) та Патріотичного союзу Курдистану (ПСК). 

Раніше представники Іраку дали позитивну оцінку переговорам, а глава МЗС країни Хошияр Зебарі назвав пропозиції Багдада "найкращими, які може зробити іракська сторона". 

"На переговорах будуть озвучені пропозиції, що стосуються практичних кроків, які будуть прийняті урядом Іраку стосовно ізолювання Робітничої партії Курдистану та припинення її діяльності, а також про припинення постачання організації зброєю та матеріальної підтримки їй", - процитувало Зебарі інформаційне агентство ANKA. 

Дипломатичні джерела в турецькій столиці спочатку називали візит делегації з Іраку "останнім шансом" на мирне врегулювання кризи у зв'язку з планами Анкари провести транскордонну військову операцію в Північному Іраку проти курдських бойовиків. 

Туреччина вимагає від Іраку заборонити діяльність на його території РПК, припинити надання їй матеріальної та іншої підтримки з боку різних структур і видати ватажків сепаратистів. 

Ці вимоги офіційної Анкари глава турецького МЗС Алі Бабаджан передав президенту Іраку Джалялю Талабані 22 жовтня під час його візиту до Багдаду. 

Турецький прем'єр Таїп Ердоган у четвер вчергове заявив про рішучість Анкари увійти на спільну з Іраком територію для того, щоб припинити вилазки курдських терористів. При цьому він сказав, що турецька сторона не має наміру питати дозволу на проведення операції в США. 

Парламент Туреччини минулого тижня надав уряду повноваження на проведення транскордонної військової операції в Північному Іраку, де, за даними військових, зосереджено близько 3,5 тисяч курдських сепаратистів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: