Переговори в Червоній Мечеті тривають

Пакистанський уряд направив до Червоної Мечеті делегацію, яка повинна переконати лідера ісламістів Абдула Рашида Газі здатися властям.

Патруль коло Червоної мечеті
Квартал, що оточує Лал Масджід, з тих пір блокований військами і бронетехнікою
Пакистанський уряд направив до Лал Масджід (Червоної Мечеті) делегацію, яка повинна переконати лідера ісламістів Абдула Рашида Газі здатися властям, повідомили офіційні джерела.

«Ця делегація зібрана з відомих релігійних діячів і вчених, які спробують звернутися до нього (Абдула Рашида Газі – прим. ред.)," - повідомив міністр внутрішніх справ Афтаб Ахмад Шерпао.

Делегацію, до якої увійшли декілька відомих богословів і мулл, очолює лідер правлячої партії "Мусульманська ліга" Чаудхрі Шуджат Хусейн.

У понеділок президент Пакистану генерал Первез Мушарраф знов закликав сили правопорядку зробити все, щоб "забезпечити безпеку тих безневинних людей і дітей, які виявилися заручниками в Лал Маджід і медресе Джамія Хафса". Про це говориться в офіційній заяві для преси за підсумками наради Мушаррафа з представниками силових відомств і прем'єр-міністром Шаукатом Азізом, темою якого була ситуація навколо Червоної мечеті.

"Президент висловив захоплення гідним самовладанням, продемонстрованим силами правопорядку в ході операції, що триває," – говориться в документі.

Понеділок проходить в Ісламабаді відносно спокійно: періодично з боку блокованого військами кварталу, де розташована Червона Мечеть, лунають постріли, але серйозних перестрілок і вибухів поки не було.

Напередодні влада виступила з "останнім попередженням" до студентів, блокованих у Лал Масджід. Власті пропонують їм беззастережно здатися. Але глава ісламістів Абдул Рашид Газі заявив, що готовий загинути, але не збирається здаватися на умовах властей. Газі вимагає гарантій, що він і його сподвижники не будуть арештовані.

Пакистанські війська обносять мечеть колючим дротом
news.yahoo.com
Пакистанські війська обносять мечеть колючим дротом
За різними оцінками, в мечеті продовжують залишатися декілька сотень чоловік. Більшість із них - дівчата з жіночого медресе Джамія Хафса, що примикає до мечеті, а також учні-підлітки.

Газі запевняє, що готовий відпустити всіх, хто хоче піти. "Ті, хто залишився, залишилися зі мною добровільно," - сказав він по телефону.

Проте власті повідомляють із посиланням на тих, хто зумів залишити мечеть, що Газі та його прихильники утримують студентів силою.

Протистояння навколо відомої своїм радикалізмом Червоної Мечеті в Ісламабаді триває вже тиждень. Зіткнення в пакистанській столиці почалися 3 липня після збройної сутички між студентами-ісламістами з медресе при цій мечеті та силами правопорядку.

Квартал, що оточує Лал Масджід, з тих пір блокований військами і бронетехнікою. В повітрі кружляють військові вертольоти. Власті офіційно підтверджують загибель більше 20 чоловік, ісламісти говорять про більш ніж триста загиблих усередині Лал Масджід.

За ці дні мечеть і розташоване поряд медресе полишило більше 1200 чоловік. Проте в будівлі і сусідньому медресе залишаються ще декілька сотень учнів, а також група озброєних людей. Поліція Ісламабаду заявляє, що серед них є бойовики, що знаходяться в розшуку. Ісламісти озброєні автоматами, ручними гранатами та пляшками з запальною сумішшю.

мусульманські студенти
Мечеть і розташоване поряд медресе полишило вже більше 1200 чоловік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: